کد خبر: 24755 A

ایران‌آرت: آیا از اینکه تنهایی به سراسر جهان سفر کنید، می‌ترسید؟ آیا منتظر این هستید که کسی در سفر از شما محافظت کند؟ شما یک زن باهوش و صلح‌جو هستید پس نباید از سفر انفرادی هراسی داشته باشید. اتفاق ناگوار ممکن است در هر جایی و برای هر کسی رخ دهد، اما این یک قاعده طبیعی است که مردم دوست دارند اتفاقات بد مخصوصا آن‌هایی که برای زنان رخ داده است را برجسته‌تر نشان دهند. بهتر است به جای ترسیدن، اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به این نوع سفر بالا ببرید. این گزارش سایت تابناک با تو را بخوانید.

 

نکاتی کارآمد در مورد سفرهای انفرادی زنان

نکته مهم برای زنانی که به تنهایی سفر می کنند؟

1. زبان یاد بگیرید
یاد گرفتن زبان برای سفر یکی از نکات بسیار ضروری است. دانستن زبان تنها به دلیل برقراری ارتباط راحت‌تر نیست، بلکه اگر مردمان محلی در مورد شما صحبتی کنند یا نقشه‌ای داشته باشند، شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید. این اصلی‌ترین راه برای حفظ ایمنی است.

2. مراقب دزد‌ها باشید
افراد جیب‌بر و دزد در همه جا وجود دارند، فرقی نمی‌کند شما تنها باشید یا در میان جمعیت یک اتوبوس توریستی! البته الان با خود می‌گویید که ما از کیف کمری مخفی استفاده می‌کنیم که جدید‌ترین محصول سال موجود در بازار است، اما آیا فکر می‌کنید دزدان چیزی در مورد آن نشینده‌اند؟ در هر جایی اگر از حضور شخصی احساس ناراحتی کردید، اصلا مضطرب نشوید، بلکه از او بپرسید که به کدام سمت می‌رود شما دقیقا سمت مخالف را برای ادامه راه انتخاب کنید. همیشه به احساسات درونی خود احترام بگذارید. اگر در جایی احساس خطر می‌کنید یا برخی از علایم هشداری را مشاهده می‌کنید، به حس خود اعتماد داشته باشید و محل را سریعا ترک کنید.

نکته مهم برای زنانی که به تنهایی سفر می کنند؟

یاد گرفتن زبان برای سفر یکی از نکات بسیار ضروری است

3. از تاکسی اجتناب کنید
وسیله نقلیه عمومی قطعا امن‌ترین است، اما در مورد تاکسی کمی باید تردید کرد. شما یک زن تنها هستید و مقدار زیادی پول همراه دارید. این موضوع می‌تواند هر کسی را وسوسه کند. اگر اتفاق خاصی هم نیوفتد، ممکن است از شما کرایه بیش از حد مطالبه کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که بیشتر از اتوبوس و مترو برای رفت و آمد استفاده کنید.

4. از حمل اشیا با‌ ارزش خودداری کنید
همراه داشتن اشیا با‌ارزش موجب تمایز شما از دیگر افراد می‌شود پس بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرید و اصل به یک طعمه تبدیل می‌شوید. سفر بدون این اشیاء و خودنمایی هم امکان‌پذیر است. پس سعی کنید در سفر ساده باشید و بیشتر مانند مردمان محلی لباس بپوشید و رفتار کنید.

نکته مهم برای زنانی که به تنهایی سفر می کنند؟

5. استرس زیاد نداشته باشید
استرس و ترس نیازی به بیان ندارند و به راحتی از چهره شما و حرکاتتان پیداست. ترس شما باعث می‌شود دیگران به راحتی از شما سوء‌استفاده کنند. بشنوید، آگاه باشید، اما اجازه دهید زندگی طبق روال خود در جریان باشد.

6. محل اقامت محلی یا خوابگاه
مکان‌هایی که به طور خاص برای اقامت توریست‌ها سازماندهی شده‌اند، معمولا بیشتر مورد توجه کلاهبرداران است. امروزه شیوه‌های جدیدی از اقامت وجود دارد که ایمنی شما را نیز بیشتر تامین می‌کند. مثلا خانواده‌هایی هستند که یک اتاق خود را به گردشگران اجاره می‌دهند یا مانند کوچ‌سرفینگ شما فقط یک تخت یا جایی برای خواب را اجاره می‌کنید. حتی دیده شده که در مقابل نگهداری از حیوان خانگی به شما غذا و محلی برای خواب می‌دهند. بدین‌گونه شما دیگر تنها نیستید و در میان مردم محلی حضور دارید.

 

 

iranart

 

 

 

سفر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین