کد خبر: 35574 A

ایران آرت: فلیسیتی هافمن بازیگر نامزد جایزه اسکار که برای پذیرش دخترش در آزمون ورودی دانشگاه رشوه داده بود، جرم خود را پذیرفت. این بازیگر ۱۵ هزار دلار پرداخته بود تا یک نفر به صورت پنهانی، پاسخ‌های اشتباهی را که دخترش در آزمون ورودی داد درست کند!.

این بازیگر هالیوود یکی از پنجاه والدین ثروتمند و بانفوذی است که در تقلب سراسری ورود به چند دانشگاه معتبر آمریکا نقش داشته است. این افراد، ۲۵ میلیون دلار رشوه دادند تا فرزندانشان به دانشگاه های معتبری چون "ییل" و "جرج تاون" وارد شوند

هافمن در ماه آوریل که این تقلب‌ها افشا شد گفت دخترش از این ماجرا بی خبر بوده است.

فلیسیتی هافمن بین ۴ تا ۱۰ ماه زندانی خواهد شد.

چندی پیش دیوید ممت نمایشنامه‌نویس و کارگردان برجسته آمریکایی که سال‌ها سابقه همکاری و دوستی با فلیسیتی هافمن و همسرش را دارد با نوشتن نامه‌ای هم این والدین و هم دانشگاه‌های برجسته‌ای را که چنین شرایطی را فراهم می‌کنند، سرزنش کرد و سیاست‌های این دانشگاه‌ها را "شوخی تأسف‌بار فساد" خواند.

ممت نوشت فلیسیتی را ۳۵ سال است می‌شناسد و او دانشجو و همکار وی بوده است و در بسیاری از فیلم‌های او بازی کرده و در سه نمایشنامه وی با نقش‌های که برای او نوشته شده بود، به صحنه رفته است.

ممت نوشت: برای این ۲ نفر (هافمن و دیگر شخصی که رشوه داده بود) واقعاً متأسفم. والدین با فکر به آینده فرزندانشان باید بخواهند داوران بهتری باشند.

 

هالیوود بازیگر زن خانم بازیگر فلیسیتی هافمن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین