کد خبر: 46544 A

ایران آرت: به فاصله‌ی کوتاهی پس از مطرح شدن ادعای استفاده "نسپرسو" از کودکان کار، "جورج کلونی" سفیر این برند قهوه واکنش نشان داد. این اطلاعات اولین بار در برنامه‌ی "گزارشات" (Dispatches) شبکه‌ی Channel 4 بریتانیا که در مورد مشکلات اجتماعی، سیاست، سلامت و محیط زیست تحقیق می‌کند فاش شد. کلونی می‌گوید از شنیدن گزارش "آنتونی بارنت" در مورد این ماجرا "غافلگیر و غمگین" شده است. آن‌ها اجازه‌ی دسترسی به مزارع قهوه در گواتمالا را پیدا کردند که دهمین تولید‌کننده‌ی برتر قهوه در جهان است. در این گزارش آمده است که سازندگان برنامه پس از حضور در مزارع دور افتاده با کودکان کار مواجه شده‌اند.

کلونی با انتشار بیانیه‌ای گفته است: "با توجه به اینکه از سن ۱۲ سالگی در مزارع تنباکو کار می‌کرده‌ام، به شکل منحصر به فردی از مشکلات پیچیده‌ی زراعت و کودکان کار آگاهی دارم.  به همین علت بود که هفت سال قبل به عنوان مشاور به همراه سازمان‌های مختلف به هیأت مدیره‌ی نسپرسو پیوستم با این هدف که در زندگی کشاورزان بهبود حاصل شود."

کلونی اضافه می‌کند: "روشن است که این هیأت مدیره و این شرکت هنوز کارهای زیادی باید انجام دهد. و انجام خواهد داد. امیدوارم که این گزارشگر به تحقیقات خود در این زمینه ادامه دهد و گزارشات دقیقی از روند اصلاح شرایط تهیه کند."

به گزارش ۳۰نما، مدیر عامل نسپرسو نیز در واکنش به گزارش بارنت بیانیه‌ای منتشر کرده و می‌نویسد از وجود کودکان کار کوچک‌ترین اطلاعی نداشته است. او می‌گوید: "تحقیقات خود برای شناسایی مزارع را آغاز کرده‌ایم. تا زمانی که این تحقیقات به نتیجه نرسد ما از این مزارع موجود در این منطقه قهوه خریداری نخواهیم کرد."

"جورج کلونی" به تازگی فیلمبرداری "آسمان نیمه‌شب" (The Midnight Sky) نت‌فلیکس را به پایان رسانده است. این فیلم پسا-آخرالزمانی از رمان تحسین‌شده‌ی "لیلی بروکس-دالتون"‌ اقتباس شده و فیلم در سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شود. داستان فیلم علمی-تخیلی در مورد دانشمند تنهایی به نام "آگوستین" با بازی کلونی در قطب شمال است که سعی می‌کند مانع بازگشت "سالی" با بازی "فلیسیتی جونز" و دیگر ستاره‌شناسان به خانه پس از وقوع حادثه‌ای فاجعه‌بار شوند.

 

جورج کلونی جرج کلونی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین