کد خبر: 47111 A

مهران مدیری در برنامه امشب دورهمی مسئله کرونا و کمبود نیروهای درمانی را مورد انتقاد قرار داد.

ایران آرت، مهران مدیری شب گذشته در برنامه دورهمی پیرامون موضوعات مختلف همچون کرونا و وضعیت پرستاران استند آپ اجرا کرد.

مدیری در بخشی از برنامه گفت: باید بدانیم که بیماری ما تقصیر پرستاران بخش نیست همچنین کمبود امکانات هم تقصیر آنان نیست چراکه هرچه امکانات بیشتر باشد کار پرستار راحت تر خواهد بود.

وی افزود: مدتی قبل وزیر بهداشت وقت گفته بودند در برخی از مناطق درمانی یک پرستار مسئولیت ۱۰ تخت را دارد اما مقابل همین آمار در ژاپن ۱۴ پرستار برای یک تخت است.همچنین در اروپا تقریبا ۸ پرستار برای یک تخت در نظر می گیرند.

مدیری کمبود پرستار را در ایران اینگونه تعریف کرد و گفت: یعنی در ژاپن تا بگویی آخ یک پرستار بالای سرت می آید و همین طور آخ را ادامه بدید ۱۴ پرستار نیرو بالای سر شما ظاهر خواهد شد.(خنده) اما وقتی برای ۱۰ تخت یک پرستار وجود دارد، آخ دیگر جواب نمی دهد باید بگویی آی ننم سوخت!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در بخش دیگر مدیری سراغ مسئولان رفت و توضیح داد: معمولا در شرایط بحرانی اولین جمله ای که از مسئولان می شنویم این است که می گویند خونسردی خود را حفظ کنید ،البته شرایطی است که حفظ خونسردی دست خود آدم نیست.

وی افزود: در بدن انسان چندین رشته سیم کشی وجود دارد که از مغز تا پا کشیده می شود و به آن می گویند اعصاب و برخی اوقات این سیم کشی اتصالی می کند وقتی که زلزله،سیل،ویروس و تورم پشت هم اتفاق می افتد!

مدیری درباره بهترین تصویر که در ذهن دارد بیان کرد: هر آدمی تصاویری در ذهن خود دارد که برای ادامه زندگی به او انرژی می دهد، یکی از مادر،همسر و یا اتفاق خوب تصویری دارد. یکبار روانشناسی پرسید که چه تصویر پررنگ تر از بقیه تصاویر در ذهنت داری گفتم آن لحظه ای که رئیس جمهور لایحه بودجه را به رئیس مجلس می دهد چون هر دو لبخند می زنند و او روی پنجه پا می رود که لایحه را به رئیس مجلس تحویل بدهد. (خنده)

در بخش دیگر مهران مدیری کامنت های مخاطبان را با موضوع کرونا خواند.

اینقدر گفتید که سرماخوردگی بد است که رفت برادر بزرگ خودش رو آورد.

مدیری خودت یک کاری بکن.

اگر کرونا گرفتم برام سوپ خفاش بیارید تا بدانم برای چی میمیرم.

کرونا نگرفتم اما یک بیماری بدتر گرفتم به اسم نکنه کرونا گرفته باشم.

اقای مدیری برای سیستم دفاعیمون چکار کنیم (مدیری جواب جالبی داد که مورد تشویق حضار قرار گرفت و گفت:یک مهاجم بیرون بکش یک مدافع اضافه کن )

 

اگر کرونا گرفتیم برای درمان آن تا ۱۰ روز دم کرده اویشن با نبات بخورید و روز یازدهم دم کرده رو بدون نبات بخورید کرونا میاد بیرون میگه پس نباتش کو!

مردم به جای ماسک کتاب بخرند مشکل حل می شود.

 

مهران مدیری دورهمی کرونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین