کد خبر: 49594 A

ایران آرت: مرضیه برومند کارگردان سینما و تئاتر و تلویزیون که بخشی از کودکی‌مان با "مدرسه موشها"، "زی زی گولو" و "خانه مدربزرگ" اش گذشت متولد ۱۳۳۰ است و امروز ۱۷ خرداد ماه، ۶۹ سال شد.

این هنرمند در بحران اخیر کرونا با همراهی رخشان بنی‌اعتماد دیگر هنرمند سینما در خانه عروسک به گردآوری تجهیزات برای پزشکان مشغول شدند و همچنان برای کمک به این نیروهای اجتماعی فعال هستند.  

ایسنا نوشت، برومند به مناسبت سالروز تولدش عکسی از نوجوانی‌اش در اختیار موزه سینما گذاشته است که وقتی از او می‌پرسیم،این عکس متعلق به کدام تئاترش هست؟ خیلی خوب به خاطر ندارد اما به ایسنا می‌گوید: به نظرم نقش نوکر را داشتم و در مدرسه "حجت" در خیابان "دلگشا" کلاس هفتم و هشتم بودم که این تئاتر را کار کردم.

او با لبخند همیشگی‌اش از روزگاری می‌گوید که هم در مدرسه کارگردانی انجام می داده و هم بازیگری و از آن مقطع زندگی‌اش به عنوان یک مقطع لذت بخش یاد می‌کند.

مرضیه برومند در کارنامه هنری‌اش ساخت فیلم‌های چون "مدرسه موشها"، "مربای شیرین"،"شهر موشها" و.... را داشته است و به عنوان فعال تئاتر عروسکی و سینمای کودک و نوجوان در این سال‌ها حضور داشته است.

 

 

بازیگر مرضیه برومند احترام برومند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین