کد خبر: 58720 A

ایران آرت: هالی بری، بازیگر سینما، گفت از ۲۲ سالگی، زمانی که تشخیص داده شد به دیابت مبتلاست، بیش از ۳۰ سال است که رژیم کیتو دارد.

او به نشریه اینسایدر گفت: "لحظه‌ای بود که هرگز فراموش نمی‌کنم. باید شیوه زندگی‌ام را تغییر می‌دادم و از همان موقع، آن را ادامه داده‌ام. چون دیابت دارم، تغذیه بخش مهمی از زندگی‌ام بوده است و در حدود ۳۰ سال اخیر، سبک زندگی کیتوژنیک را رعایت و دنبال کرده‌ام." 

وابستگی بلندمدت بری به رژیم کیتو غافلگیرکننده است، زیرا در این سال‌ها، متخصصان سلامت بارها در مورد برخی مضرات رژیم‌های کیتوژنیک که مستمر دنبال شود هشدار داده‌اند.

به گزارش ایندیپندنت، این اولین بار نیست که بازیگر ۵۴ ساله "زن گربه‌ای" درباره عادت‌های غذایی و سبک زندگی‌اش حرف می‌زند. او در توضیح زیر یک پست اینستاگرامی "جمعه تندرستی" در سال ۲۰۱۸، هنگامی که اشاره کرد کیتو در کاهش سرعت "فرایند پیری‌" او "نقش زیادی داشته است"، مفصل و با جزئیات در مورد سلامت و خوردوخوراکش نوشت.

او گفت: "سبک زندگی کیتو فواید فراوانی دارد مثل کاهش وزن، (مامان‌ها، این‌طوری از شر شکمی که به‌خاطر بچه‌دار شدن آورده‌ایم خلاص می‌شویم)، کنترل اشتها، انرژی بیشتر و عملکرد ذهنی بهتر."

بری نوشت: "اگر شما هم مثل من هستید، احتمالا می‌توانید روند پیشرفت دیابت نوع ۲ را معکوس کنید، تاب و توان جسمی‌ بیشتر، پوست بهتر، و آکنه کمتری خواهید داشت، البته اگر مشکل آکنه دارید. و حتی به کنترل سردردهای میگرنی کمک کنید!"

به‌رغم حمایت بری و احتمالا سه دهه بهره‌مندی از فواید این برنامه غذایی، فواید گفته‌شده در مورد رژیم کیتوژنیک بلندمدت محل تردید و اختلاف بوده است. در سال ۲۰۱۹، استفنی نازو، روزنامه‌نگار، رژیم کیتو بری را به‌مدت یک هفته دنبال کرد و گفت دو روز اول حالت تهوع داشت و همچنین دچار سردرد و خستگی مفرط شده بود.

 

بازیگر زن هالی بری خانم بازیگر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین