کد خبر: 60330 A

علیرضا زاکانی با کسب ۱۸ رأی از ۲۱ رأی مأخوذه به‌عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

ایران آرت: پس از ارائه برنامه علیرضا زاکانی گزینه تصدی شهرداری تهران و همچنین پاسخ  به سؤالات برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران رأی‌گیری در دستور کار اعضا قرار گرفت، از ۲۱ رأی مأخوذه علیرضا زاکانی با کسب ۱۸ رأی به‌عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

علیرضا زاکانی  پس از مطرح شدن سوالات از سوی برخی از اعضای شورای شهر تهران اظهار کرد: ناظر به کاهش فاصله شمال به جنوب این بی عدالتی در شهر مشهود است. مقدمه اینها این است که ما برای تهران یک تصویر روشنی را در ابعاد مختلف به صورت مشخص و مطلوب داشته باشیم و این تصویر روشن موجود نیست و این تصویر روشن باید نسبت به مناطق با تحقق این افق مشخص شود.

زاکانی تصریح کرد: نکته بعد ناظر بر نخبگان است که یک ایده‌ای را ما دنبال می کنیم و وقتی آن سند کلی برای شهر و برای مناطق استخراج شد بر مدار نخبگان محلی فعال کنیم و بتوانیم ظرفیت تصمیم‌سازی، اقدام و نظارت بر آنها را فعال کنیم و بنده معتقدم سراهای محلی که وجود دارند می‌توانند تبدیل به قرارگاه‌هایی بشوند که نخبگان در آنجا حضور پیدا کنند و مساجد و سایر مجموعه هایی که می توانند اقدامات خلاقانه را دنبال کنند فعال شوند.

علیرضا زاکانی، سیاستمدار اصولگرا است. او ۵۶ ساله متولد تهران و دارای تحصیلات در رشته پزشکی هسته ای است، او سابقه حضور در جبهه های جنگ را دارد که منجر به جانبازی او نیز شده است. علیرضا زاکانی همچنین ۱۲ سال سابقه نمایندگی مجلس دارد و در حال حاضر ریاست مرکز پژوهش های مجلس است.

 

 

 

شهردار تهران علیرضا زاکانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین