کد خبر: 62039 A

ایران آرت: رسانه های ایران از ظهر سه شنبه چهارم آبان خط خبری دامنه داری درباره حمله سایبری به پمپ بنزین ها و اختلال گسترده در این باره را ادامه می دهند.

عصر ایران نوشت :

پمپ بنزین ها در سراسر کشور از ظهر امروز دچار اختلال شده اند.

به گزارش رسانه ها، امکان فروش آنلاین بنزین سهمیه ای و آزاد وجود ندارد یا دچار اختلال شدید است.

این اتفاق باعث تجمع و شلوغی در پمپ بنزین ها شده است.

هنوز دلیل این اتفاق مشخص نیست اما رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی (سایت نورنیوز) گفته است حمله سایبری دلیل اختلال در پمپ بنزین هاست.

نورنیوز نوشت: جزییات این حمله سایبری و منشاء آن در دست بررسی است و اطلاعات تکمیلی پس از جمع‌بندی نهایی منتشر خواهد شد.

هک شدن تابلوهای شهری

تعدادی از تابلوهای شهری در برخی شهرها از جمله اصفهان و همچنین تابلوهای جایگاه‌های سوخت امروز به دلیل هک شدن سراسری مطالب ضد انقلابی منتشر کرد.

همزمان با هک شدن سامانه سوخت پمپ بنزین ها در سراسر کشور، برخی تابلوهای الکترونیکی تبلیغات شهری نیز مورد نفوذ قرار گرفت و اقدام به نمایش شعارهایی ضد انقلابی کرد.

 به گزارش مهر، تعدادی از تابلوهای شهری اصفهان و همچنین تابلوهای جایگاه‌های سوخت در این استان امروز سه شنبه به دلیل هک شدن سراسری مطالب ضد انقلابی  منتشر کرد.

در حال بررسی چرایی هک شدن تابلوهای شهری هستیم

سید علی معرک نژاد، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان نیز در این ارتباط در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه در حال بررسی این موضوع در اصفهان هستیم، اظهار داشت: اطلاعات تکمیلی را تا ساعاتی دیگر در اختیار شهروندان قرار خواهیم داد.

پلیس فتا چه می گوید

سرهنگ جواد درستکار، رئیس مرکز اطلاع رسانی فرمانده انتظامی استان اصفهان نیز به  مهر گفت: برای بررسی این موضوع باید نهادهای مسئول از جمله شهرداری و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به پلیس فتا اعلام شکایت کنند تا این موضوع در دست بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تا کنون در این زمینه اعلام شکایتی نشده است.

ایسنا هم 

گفتنی است همزمان با این نفوذها خبرگزاری ایسنا هم ساعت 12 امروز مورد هک قرار گرفت و هکرها خبر حمله سایبری به پمپ بنزین ها و قطع خدمات سوخت رسانی در جایگاه های سوخت را روی خروجی ایسنا قرار دادند که دقایقی بعد توسط مدیران ایسنا غیر فعال شد.

حمله سایبری حمله سایبری به پمپ بنزین ها
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین