کد خبر: 6426 A

اخبار حوادث تروریستی بهارستان و حرم امام را در ایران‌آرت دنبال کنید/ خبر تکمیل می‌شود

پاسخ به همه سوالات درباره حادثه تروریستی امروز: داعش عامل بود/روایت شاهد عینی/کشته‌شدن باغبان 35ساله در حرم امام/عامل انتحاری زن بود!/ عکس زن انتحاری حادثه حرم!/تیراندازی در مجلس ادامه دارد/ تیراندازی از طبقه چهارم مجلس به مردم خیابان؛ دو نفر شهید شدند/عملیان با کشته شدن چهار مهاجم پایان یافت

ایران‌آرت: چنانچه در خبرهای پیشین ایران آرت خواندید صبح امروز، افرادی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی حمله کردند؛ حوادثی که خبرگزاری فرانسه به نقل از ارگان تبلیغاتی داعش ادعا کرده این گروه تروریستی آن را بر عهده گرفته است. در این گزارش که از خبرگزاری های رسمی مختلف فراهم شده به پرسش هایی درباره این دو حمله پاسخ داده ایم.
 
*مدیر روابط عمومی حرم امام گفت: فردی دارای کمربند انفجاری در ضلع‌ غربی حرم پس از شلیک 2 تیر، اقدام به انفجار خود کرد.

*الیاس حضرتی نماینده تهران در مجلس گفت: ضاربان مجلس شورای اسلامی سه نفر بودند که مجهز  به دو قبضه کلاشینکف و یک قبضه سلاح کمری (کلت) بودند.

*رنجبزاده عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین گفت: عامل تیراندازی در مجلس دستگیر شده است.
*یکی از ماموران حفاظت مجلس در جریان این درگیری که زخمی شده بود، شهید شده است. این خبر را خبرنگار تسنیم در صحن مجلس شورای اسلامی مخابره کرده و هیچ منبع دیگری نیز این خبر را تایید نکرده است.

*خیابانهای اطراف مجلس بسته شده و همچنان صدای تیراندازی شنیده می شود.

*جلسه علنی در حال برگزاری است. کیایی مدیر روابط عمومی مجلس گفت: نیروهای حفاظت، امنیت مجلس را برقرار کرده اند.

*دونفر از حمله کنندگان به حرم امام دستگیر شده اند و یک نفر هم خود را منفجر کرد که بر اساس اخبار تاییدنشده، این فرد زن بوده است.

*معاون عملیات اورژانس تهران گفت: اعزام 4 دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به حرم امام در پی تیر اندازی های انجام شده صورت گرفته است. چند مجروح به بیمارستان منتقل شده اما آمار دقیقی از مجروحان حادثه حرم امام خمینی نداریم. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که در حادثه تیراندازی حرم امام خمینی یک نفر کشته  و ۵ نفر مجروح شده اند.

*در محل نهاد ریاست‌جمهوری، اقدامات امنیتی تشدید شده و نیروهای حفاظت نهاد ریاست جمهوری اجازه ورود و خروج به هیچ کس را نمی‌دهند.

*به نوشته ایلنا، ماموران در حال خنثی سازی یک بمب در حرم امام خمینی هستند

*وزیر کشور با اشاره به حوادث تیراندازی اخیر در مجلس و حرم امام اعلام کرد که شاید جلسه شورای تامین استان تهران تشکیل شود.

*فارس نوشت: گزارش ها حاکی است فرد کشته شده در حرم امام(ره) کارگر ۳۵ ساله فضای سبز بوده است.

*برخی اخبار حاکیست یکی از مهاجمان به حرم امام(ره) با سیانور خودکشی کرده است.

 
تیراندازی در راهروهای مجلس؛7 نفر زخمی شدند / عضو هیات رئیسه: کسی شهید نشده / حمله انتحاری در حرم امام خمینی؛ یک نفر کشته شد؛ دو نفر دستگیر شدند / ماموران در حال خنثی سازی یک بمب در حرم امام هستند / فارس: یکی از مهاجمان به حرم امام، با سیانور خودکشی کرد / العربیه: داعش مسئولیت حمله را برعهده گرفت +فیلم

*برخی رسانه به نقل از العربیه اعلام کردند: داعش در لیبی مسئولیت حمله مسلحانه در تهران را بر عهده گرفته است. لحظاتی پیش خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از ارگان تبلیغاتی داعش این خبر را تایید کرده است.

*وزیر کشور: اوضاع در کنترل است جای نگرانی نیست/ مردم هرگونه مورد مشکوک را سریعا به مراجع امنیتی و انتظامی گزارش دهند.

*«سیدمحمد کرمانی» قاری محفل حرم امام خمینی: پس از پایان محفل در حال خروج از درب غربی حرم بودیم که چند فرد مسلح به سمت مردم تیراندازی کردند. یکی از عوامل تیر‌اندازی در حالی که بقچه‌ای در دست داشت قصد ورود به داخل حرم را داشت که توسط مردم و نیروهای امنیتی دستگیر شد. پس از تیراندازی مردم به سمت درهای ورودی حمله کردند و نیروهای امنیتی دربهای حرم را بستند و ما اکنون در حرم محبوس هستیم.

*تروریست‌ها دو خودرو داشتند و یکی از آنها خود را منفجر کرد.
*براساس گزارش ایلنا، 7 نفر در درگیری مجلس شهید شده اند. 

*هم‌اکنون تروریست‌ها در حال تیراندازی از داخل مجلس به بیرون و محوطه بیرونی مجلس هستند و فشنگ‌های آنها تمام نشده است.

 

*تصویر عامل انتحاری حرم امام:
تیراندازی در راهروهای مجلس؛ 3 شهید، 7 زخمی / حمله انتحاری در حرم امام خمینی؛  مهاجم، یک زن بود / ماموران در حال خنثی سازی یک بمب در حرم امام هستند / فارس: یکی از مهاجمان به حرم امام، با سیانور خودکشی کرد+فیلم / روایت یک شاهد عینی در حرم امام: یکی از ترویست ها بقچه ای در دست داشت و میخواست به حرم ورود کند / مهاجمان دو خودرو داشتد؛ یکی از آنها منفجر شد / انتشار نخستین تصور از عامل انتحاری در حرم اما
 
*دومین عامل انتحاری در حرم امام خمینی(ره) که شش نارنجک جنگی همراه خود داشته است و در حین انجام عملیات خود با شلیک نیروهای  امنیتی به سرش به هلاکت رسید.
*تسنیم نوشت: منابع خبری گفته‌اند: تاکنون در عملیات تروریستی در مجلس، 7 نفر به شهادت رسیده‌اند و هم‌اکنون 4 نفر نیز در طبقات بالایی گروگان گرفته شده اند. هنوز منابع امنیتی این خبر را تایید نکرده اند.
*تسنیم: تیم رهایی گروگان ⁧ سپاه ⁩ با نفوذ به میان تروریستها در داخل مجلس،موفق شدند یکی از 4تروریست را به هلاکت برسانند.

*با هماهنگی نیروهای حفاظت مجلس و برقراری امنیت، نمایندگان مجلس به آرامی در حال خروج از صحن هستند/ دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس در محاصره نیروهای انتظامی و امنیتی هستند

*به گزارش ایران آرت به نقل از شبکه خبر سیما، یکی دیگر از عاملان حادثه مجلس، دقایقی پیش خود را منفجر کرد.

*محل مخفی شدن تروریست ها در مجلس:

تیراندازی در راهروهای مجلس؛ 7 تن شهید شدند / 4 نفر گروگان گرفته شده اند؛ هلاکت یکی از تروریست ها / حمله انتحاری در حرم امام خمینی؛  مهاجم، یک زن بود / هلاکت دومین عامل انتحاری در حرم امام / فارس: یکی از مهاجمان به حرم امام، با سیانور خودکشی کرد+فیلم / روایت یک شاهد عینی در حرم امام: یکی از ترویست ها بقچه ای در دست داشت و میخواست به حرم ورود کند / مهاجمان دو خودرو داشتد؛ یکی از آنها منفجر شد / انتشار نخستین تصویر از عامل انتحاری در حرم امام

*جلیقه انتحاری یکی از تروریست های حرم مطهر خنثی شد. زن تروریستی که گفته می شود سیانور به همراه داشت زنده دستگیر شده است.

*ایلنا مدعی شد یک نفر دیگر هم اکنون خود را در حرم امام منفجر کرد. عامل انتحاری خود را در طبقه چهارم مجلس منفجر کرد.

*لاریجانی: تروریست ها به داخل مجلس نفوذ کردند، اما برخورد جدی با آنها شد. از نیروهای امنیتی تشکر می کنم.
*انتخاب به نقل از مهر نوشت: تروریست ها پنجره های اتاق های طبقه چهارم را باز کرده و به مردم حاضر در خیابان تیراندازی کرده اند که در جریان این تیراندازی ها ۸ نفر مجروح شده و دو نفر به شهادت رسیدند.
*معاون وزیر کشور: ترورییست ها با لباس زنانه وارد مجلس شدند. از همان ابتدا با شروع تیراندازی نیروهای سپاه وارد عمل شدند. تروریست‌ها وارد ساختمان جنبی مجلس شده بودند. طبق گزارش ها ۴ نفر از تروریست‌ها وارد ساختمان مجلس شدند. ۱ نفر کشته شده و نفر دیگر گفته می شود با انفجار انتحاری کشته شده است. به تمام کشور اعلام آماده‌باش کردیم. تا این لحظه شهادت ۲ نفر در مجلس تایید شده است. هم‌اکنون، تروریست‌ها در مجلس کاملا در محاصره هستند.

*همچنین احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفته: همسر و دختر نماینده شهرضا و همسر نماینده مبارکه در دفاتر نمایندگان در چنگال افراد مسلح قرار دارند. وی افزوده: تعدادی از بستگان نمایندگان نیز هنوز در اتاق‌های ملاقات حضور دارند. همسر خانم سعیدی نماینده مبارکه و همسر و دختر خانم محمودی نماینده شهرضا هنوز در دفاتر نمایندگان حضور دارند.

*این نمایندگان، به گروگان گرفته شدن نزدیکانشان را تکذیب کردند.

*خبرگزاری ایسنا از پایان عملیات و کشته شدن هر چهار مهاجم در مجلس خبر داده است و در عین حال مهر گزارش داده که یکی از آنها زنده دستگیر شده اند و گرو گان ها هم آزاد شده اند. خبرها همچنان ضد و نقیض اند.

 

تیراندازی در راهروهای مجلس؛ 7 تن شهید شدند / عامل انتحاری خود را در طبقه چهارم مجلس منفجر کرد / حمله انتحاری در حرم امام خمینی؛  مهاجم، یک زن بود / هلاکت دومین عامل انتحاری در حرم امام / خنثی سازی جلیقه انتحاری یکی از ترروریست ها / تروریستی که سیانور داشت، زنده دستگیر شد+فیلم / روایت یک شاهد عینی در حرم امام: یکی از ترویست ها بقچه ای در دست داشت و میخواست به حرم ورود کند / انتشار نخستین تصویر از عامل انتحاری در حرم امام

 


 

تیراندازی در مجلس تیراندازی در حرم مطهر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین