کد خبر: 21993 A

نمایشگاه "گذر زمان" با نمایش عکس‌هایی از فیلم سازان مطرح سینمای ایران مانند عکاس باشی، گلستان، کیارستمی،شیردل،تقوایی،برزگر و... در گالری کاما برپا می شود.

ایران آرت: مونا خوش اقبال، مدیر مجموعه فرهنگی و هنری کاما درباره برپایی نمایشگاه عکس "گذر زمان"  توضیح داد: نمایشگاه عکس فیلمسازان عکاس بر اساس ایده‌ای میان من و آقای مجید برزگر فیلمساز پرافتخار کشورمان و به دنبال رویکردهای مجموعه کاما برای برگزاری نمایشگاه‌هایی با فضای جدید و موضوعات متنوع با هدف ایجاد هیجان برای مخاطبان و جذب بازدیدکنندگان بیشتر در گالری های هنری شکل گرفت.

وی  افزود:  دانش محور بودن حرکت‌های کاما و داشتن پروپوزال‌های مشخص و هدفمند برای برگزاری نمایشگاه‌ها باعث شد نمایشگاه عکس‌های فیلمسازان پرافتخار ایران در جوامع بین المللی مانند عباس کیارستمی، ابراهیم گلستان، کامران شیردل، مجید برزگر، ناصر تقوایی و بزرگان دیگر شکل بگیرد.

مدیر مجموعه فرهنگی و هنری کاما درباره نمایش عکسی مربوط به ۱۳۰ سال پیش در نمایشگاه عکس گذر زمان گفت: در این نمایشگاه عکسی از میرزا ابراهیم خان عکاس باشی اولین تصویربردار و عکاس ایرانی پرده‌برداری خواهد شد.

وی درباره کسب عنوان بهترین گالری انگلستان در "اوارد 2018 فاین آرت انگلستان" توسط مجموعه فرهنگی و هنری کاما اظهار کرد: این مجموعه پس از 6 ماه از شروع به کار خود در انگلستان در یکی از بهترین محله‌های لندن به عنوان قطب هنری دنیا و در فضایی کاملا حرفه‌ای به عنوان اولین جایگاه تخصصی هنر ایران در اروپا توانست به خاطر فضای حرفه‌ای معرفی بین‌المللی هنر معاصر ایران در سطح وسیع و تبلیغات گسترده و آشنایی مردم دنیا با هنر معاصر ایران در پی آن بازتاب اقتصادی درخور توجه، عنوان نخست در مقام بهترین گالری انگلستان در اوارد فاین آرت 2018 انگلستان از آن خود سازد و در مراسمی جایزه و تقدیرنامه این عنوان به نماینده کاما اهدا شد.

نمایشگاه عکس "گذر زمان" از یکم تا دهم تیرماه در گالری کاما برپاست؛علاقمندان برای حضور در این نمایشگاه می‌توانند به آدرس خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک 44 طبقه دوم گالری کاما مراجعه کنند.

 

عباس کیارستمی ناصر تقوایی ابراهیم گلستان کامران شیردل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین