کد خبر: 26823 A

یک نقاش، سبک شخصی خودش را استفاده از روش رنگ‌پاشی پولاک در کنار کار فیگوراتیو خود دانست.

ایران آرت: نمایشگاه نقاشی سحر حاج‌علی با نام «و این گونه می‌پندارم» در گالری آتبین برپاست. در این نمایشگاه 9 تابلو به نمایش درآمده است که با اکریلیک و میکس مدیا روی بوم کار شده‌اند. حاج‌علی در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره این نمایشگاه گفت: از دو سال پیش کار روی این نمایشگاه را آغاز کردم و به مرور ایده اولیه من پخته‌تر شد و آثار جدیدتری نقاشی کردم که موضوع آنها نمایش فضای زندگی امروز و تاثیر افراد قدرت‌طلب روی زندگی مردم جهان است.

حاج‌علی درباره دلیل استفاده از حیوانات در این آثار گفت: به دلیل طرز رفتار این افراد با سایر آدم‌ها و غیر انسانی بودن آنها، از حیوانات به جای انسان استفاده کردم. در بیشتر تابلوها تصویر عقاب دیده می‌شود چون در میان حیوانات بسیار قدرت‌طلب است و می‌تواند سمبل قدرت‌طلبان در کل دنیا باشد. از سوی دیگر فیگورهایی را آوردم که نماد آدم‌های عادی هستند و عریانی آنها نماد رفتار قدرت‌طبان با این عده است که باعث شده زندگی این افراد پوچ و عریان شود. این تصاویر یادآور کشورهای خاورمیانه و اتفاقاتی است که در زندگی مردم آنها رخ می‌دهد.

او درباره رنگارنگ بودن آثار خود و تضاد آن با موضوع کارها گفت: دنیای ما زیبا و رنگین است اما این موضوع باعث نمی‌شود که بدی و زشتی در آن وجود نداشته باشد. دنیا می‌تواند جای خوب و قشنگی باشد ولی آدم‌ها آن را خراب کردند.

او درباره تکنیک کار خود گفت: از حدود 5 سال پیش شروع به مطالعه در آثار جکسون پولاک کردم و در ادامه آن مسیر با توجه به اینکه دلم می‌خواست یک سبک خاص برای خودم داشته باشم، ایده رنگ پاشیدن پولاک را با کارهای فیگوراتیو قبلی خود مخلوط کردم و به این کارهای آبستره فیگوراتیو رسیدم.

حاج‌علی افزود: رفتاری که با اکریلیک دارم در کارهای من خیلی تاثیرگذار است و این ماده را مثل آبرنگ به کار می‌برم. این حالت فی‌البداهگی در آثار من با رقیق کردن رنگ به وجود می‌آید.

حاج‌علی ادامه داد: به دلیل استفاده از انسان و حیوان در کنار هم، ابتدا ذهن مخاطبان به سمت اسطوره‌ها و موجودات ترکیبی داستان‌های کهن می‌رود. اما کار من هیچ ارتباطی با اسطوره ندارد و مخاطبان پس از خواندن استیتمنت نمایشگاه موضوع را درک می‌کردند.

نمایشگاه نقاشی سحر حاج‌علی تا 18 مهرماه در گالری آتبین برپاست. این گالری در خیابان ولی عصر، قبل از چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک 42 قرار دارد.

 

گالری آتبین سحر حاج علی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین