کد خبر: 31435 A

گاردین به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس مکتب و مدرسه باوهاوس گزارشی از نمایشگاه آلن شالر منتشر کرده است.

ایران آرت: گاردین به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس مکتب و مدرسه باوهاوس آثاری از یکی از عکاسان تحت تاثیر این نحله را منتشر کرد.

آلن شالر از هنرمندان مشهور مکتب باوهاسی است که عکس‌هایی تحت عنوان متروپلیس جمع آوری کرده است. این مجموعه آثار او همگی با مضمون عکاسی شهری برداشته شده و اکنون در نمایشگاهی در لندن به نمایش گذاشته شده است. نمایشگاهی که تا دهم فوریه برپا خواهد بود.

باوهاوس اما نام یک مدرسه معماری و هنرهای کاربردی در آلمان بود که از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۳ به پرورش هنرمندان پرداخت و نقش مهمی در برقراری پیوند میان طرح و فن ایفا کرد. آموزه‌های آن پیش و پس از انحلال به عنوان یکی از نمادهای دوران مدرن شناخته شد و در سال‌های بعد نیز پیروانی داشت. در نهایت این آموزه‌ها شکل یک جنبش هنری را به خود گرفت که از جریانات مهم و تأثیرگذار قرن بیستم محسوب می‌شود.

مدرسه باوهاوس در سه شهر آلمان، در سه دوره زمانی (وایمار از ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۵، دسائو از ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۲ و برلین از ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۳) و تحت مدیریت سه معمار (والتر گروپیوس از ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۷، هانس مه یر از ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۰ و لودویگ میس ون دروهه از ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۳) به فعالیت پرداخت.

اکنون تصاویری از آثار آن شالر می‌بینید:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

آلن شالر باوهاوس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین