کد خبر: 33090 A

نقاشی منسوب به هنرمند مشهور ایتالیایی که سال‌ها پیش به عنوان یک اثر تقلبی تشخیص داده شده بود، بار دیگر ارزشمند تلقی شد.

ایران آرت: طی قرون متمادی اعضای کلیسا "سینت ماری هادلی" از داشتن اثر گران‌قیمت و با ارزش "کانالتو" به خود می‌بالیدند. اما زمانی که "‌ویلیام جورج" تاریخ‌دان هنری در سال ۱۹۵۰ از کلیسا "سنت ماری" دیدن کرد با مشاهده تابلو ارزشمند این کلیسا اعلام کرد نه تنها این تابلو نقاشی متعلق به "کانالتو" استاد چیره‌دست ایتالیایی نیست بلکه ارزشی که برای آن تعیین کرد فقط ۱۵۰ پوند بود!

به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، اما اکنون به نظر می‌رسد با وجود اینکه "جورج ویلیام" در رابطه با خالق تابلو تشخیص درستی داشته، اما متوجه نشده که این اثر متعلق به هنرمند هم‌عصر کانالتو و کمتر شناخته‌شده‌ای به نام "‌میشل ماریاچی" است.

قرار است این اثر هنری در هلند به نمایش گذاشته شود و مسئولان این نمایشگاه امیدوار هستند این اثر را به قیمت ۵۰۰ هزار پوند به فروش برسانند.

هردوی این هنرمندان پیش از آنکه به نقاشی روی بیاورند طراح بودند. با این حال "کانالتو" تا سال ۱۷۶۸ به نقاشی کشیدن مشغول بود تا این‌که در سن ۷۰ سالگی درگذشت، اما "ماریاچی" در سال ۱۷۴۴ و در حالی که تنها ۳۳ سال داشت از دنیا رفت و هیچ‌گاه به شهرت جهانی رقیبش دست نیافت.

از آنجا که "کانالتو" برای چشم‌اندازهای زیبایی که از ونیز به تصویر کشیده بود شهرت دارد، تابلو نقاشی کلیسا "سینت ماری" اشتباهاً به او نسبت داده شده بود.

نقاشی هنرمند کانالتو نقاش جورج ویلیام ویلیام جورج نقاش ایتالیایی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین