کد خبر: 34986 A

مجسمه ۱۶ هزار دلاری فرد آلرد در روز روشن در گالری بارتوکس نیویورک به سرقت رفت.

ایران آرت: پلیس نیویورک از دزدیده شدن مجسمه‌ی ۱۶ هزار دلاری خبر داد. سارق این مجسمه در روز روشن و مقابل دوربین‌های حفاظتی بی آنکه چهره خود را بپوشاند اقدام به دزدی کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان ان، یک مرد که هویت او هنوز مشخص نشده است، در عصر پنجشنبه وارد گالری "بارتوکس" نیویورک شد و مجسمه را از زاویه‌ای که از دید دوربین خارج است حمل و از گالری خارج کرده است.

این مجسمه که اثر هنری "فرد آلرد" هنرمند فرانسوی است، به شکل یک سبد خرید سنتی و از زنجیرهای طلایی ساخته شده است و بطری‌هایی از جنس نقره در آن قرار داده شده‌اند. این مجسمه در مجسمه‌ی بزرگ‌تری که به شکل یک کیف است، قرار داده شده بود.

در وب‌سایت این گالری، در وصف این اثر هنری نوشته شده است: "اثر هنری "‌آلِرد" برداشتی مجازی از تعادل بین سطح و عمق، ظاهر درونی و بیرونی یک اثر است."

در کارنامه هنری این هنرمند، آثار مشابه متعددی به چشم می‌خورد.

57868662

گالری هنری "بارتوکس" در بیانیه‌ای درباره این سرقت اظهار کرده است: "تامین امنیت از مهم‌ترین اهداف ماست. این حادثه در زمانی رخ داد که مأمور حفاظت و امنیت این گالری، در جای دیگری مشغول به کار بوده است. این متهم زمان و مکان مناسبی را برای هدف نادرستش انتخاب کرده بود. ما اقدامات لازم را جهت کشف این اثر ربوده شده انجام داده و ضریب امنیتی این گالری را افزایش دادیم."

 

مجسمه نیویورک اثر هنری گالری بارتوکس نیویورک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین