کد خبر: 35502 A

سارا برومند: پاویون کشور لیتوانی با آثاری از سه هنرمند زن این کشور توانست جایزه شیر طلای بهترین غرفه بینال ونیز را از آن خود کند.

ایران آرت: داوران پنجاه و هشتمین دوره دوسالانه (بینال) ونیز شامل "استفنی روزنتال" به عنوان رئیس هیأت داوران از آلمان به همراه "دفنهآیاس" از ترکیه، "کریستینا کولو" از ایتالیا و "حمزهواکر" از آمریکا برندگان این رویداد مهم جهانی در عرصه هنرهای تجسمی را اعلام کردند.

بر این اساس پاویون کشور لیتوانی با عنوان "خورشید و دریا" با آثاری از "لینا لاپرلیت"، "وایوا گرانیت" و "روجیل بارزدوکات" موفق به کسب جایزه شیر طلای بهترین مشارکت ملی (بهترین غرفه) شد.

به گزارش ایسنا، پاویون کشور بلژیک با نام "دنیای یک سگ" نیز از سوی هیأت داوران مورد تقدیر ویژه قرار گرفت و جایزه شیر طلای بهترین هنرمند شرکت‌کننده در نمایشگاه هنری دوسالانه ونیز به "آرتور جافا" از آمریکا رسید و "هریساِپامینوندا" از کشور قبرس نیز شیر نقره‌ای بهترین هنرمند جوان این رویداد را دریافت کرد.

"ترسا مارگوله" از کشور مکزیک و "اوتوبونگ اِنکانگا" اهل کشور نیجریه نیز دو هنرمندی بودند که مورد تقدیر ویژه هیأت داوران بینال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.

هیأت مدیره دوسالانه ونیز به ریاست "پائولو باراتا"، جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد هنری دوسالانه ونیز را نیز به "جیمی دورهام" هنرمند آمریکایی اعطا کردند.

پنجاه‌وهشتمین دوسالانه هنر ونیز از تاریخ ۱۱ می تا ۲۴ نوامبر (۲۱ اردیبهشت تا سوم آذر) در ونیز ایتالیا برگزار می‌شود و امسال ۹۰ کشور از سراسر جهان در آن شرکت کرده‌اند. کشورهای غنا، ماداگاسکار، مالزی و پاکستان برای اولین بار است که در این رویداد بزرگ هنرهای تجسمی حضور یافته‌اند.

 

بینال ونیز شیر طلای بینال ونیز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین