کد خبر: 35981 A

اثر جدید بنکسی که از چند تابلو تشکیل شده در میدان معروف سن مارکو ونیز به نمایش گذاشته شد.

ایران آرت: بنکسی، هنرمند ناشناس بریتانیایی، یک اثر جدید هنری خود را در وسط شهر ونیز ایتالیا به نمایش گذاشت.

درویدئویی که بنکسی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است،‌ او نوشته که این اثر را که از چندین تابلو تشکیل شده، همزمان با آغاز کار دوسالانه هنرهای معاصر ونیز به نمایش گذاشته است.

دو سالانه ونیز قدیمی‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه هنرهای معاصر است که هر دو سال یکبار در شهر ونیز ایتالیا برگزار می‌شود. این نمایشگاه امسال از ۱۱ ماه مه آغاز شده و تا ۲۴ نوامبر ادامه خواهد داشت.

اثر بنکسی که در وسط میدان شهر ونیز به نمایش گذاشته شد؛‌ در چند قاب یک کشتی مسافربری خیلی بزرگ را در حالیکه قایق‌های پارویی بلند و دراز سنتی ونیز (گوندولا) در اطرافش شناور هستند،‌ نقاشی کرده است. به گزارش بی‌بی‌سی، او سعی کرده در یک مجموعه تابلو، مساله ظاهرشدن کشتی‌های مسافربری غول‌پیکر در کانال‌های آبی این شهر قدیمی را به تصویر بکشد.

پلیس ونیز هم اکنون اثر بنکسی را از میدان معروف سن مارکو جا‌به‌جا کرده است.

بنکسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: با وجود اینکه دوسالانه هنر ونیز معتبرترین نمایشگاه آثار هنرهای معاصر است اما او به دلایلی هرگز به آن دعوت نشده است.


 

بنکسی نام مستعار هنرمندی بریتانیایی است که گفته شده متولد و بزرگ شده شهر بریستول در انگلستان است.

چهره و هویت این هنرمند افشا نشده اما دیوارنگاری‌های او با موضوع های اجتماعی و سیاسی شهرت جهانی دارد.

بنکسی در اوایل دهه ۱۹۹۰ کار دیوارنگاری را روی دیوارهای بریستول شروع کرد. او در سال ۲۰۱۰ برای کارگردانی فیلم "خروج از یادگاری فروشی" نامزد جایزه اسکار بود ولی در مراسم حاضر نشد.

نقاشی بنکسی نقاشی دیواری بینال ونیز اثر هنری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین