کد خبر: 39418 A

نمایشگاه طراحی اسکیس‌های داوود شیرمحمدی با عنوان "انسان، درخت، انسان" روز جمعه ۸ شهریور ماه در گالری ایده برپا می‌شود.

ایران آرت: داوود شیرمحمدی آثار طراحی خود را با عنوان "انسان، درخت، انسان" روز جمعه ۸ شهریورماه در گالری ایده به نمایش می‌گذارد.

داوود شیرمحمدی متولد سال ۱۳۲۸ در تهران است. او دیپلم ادبی خود را از دارالفنون گرفته و در پانزده سالگی نزد استاد ارجمندنیا طراحی، تصویرسازی و نقاشی را آموخت. پس از آن وارد دانشگاه هنر شد و در رشته معماری داخلی به تحصیلات خود ادامه داد. هم زمان در دو رشته معماری و گرافیک تبلیغاتی به فعالیت حرفه‌ای‌ پرداخت.  او در این دوران آتلیه خود را تاسیس کرد و در زمینه‌های طراحی، گرافیک و چاپ سیلک مشغول به کار شد و چندی بعد کانون تبلیغاتی خود را، با گرایش تمامی امور تبلیغاتی و نیزعکاسی صنعتی، راه‌اندازی کرد. شیرمحمدی عضو رسمی انجمن طراحان گرافیک ایران و عضو فعال در کمیته موزه و نیزعضو رسمی انجمن کانون‌های صنعت تبلیغات ایران است. او تاکنون در چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی شرکت کرده است و برخی آثار او در کتاب‌های طراحی گرافیک چاپ شده است.

سهراب هادی در یادداشتی که بر نمایشگاه داوود شیرمحمدی نوشته، آورده است:"

درخت، انسان، درخت.

انسان، درخت، انسان.

من، و درخت. هر دو، پایی در گِل داریم! و، غذای جسمانیِ خویش را از زمین میگیریم.!

من، و درخت. هردو، سر در آسمانِ لایتناهی داریم! و، عالمِ خیال و رهایی و آزادگی خویش را، در بلندای آسمانها می جوئیم!

آنگاه که گرمایی سوزان، در بیابانی به سرگشتگیِ هولناکی می روم! دیدنِ درختی در دور دست ها، مرا به نجات و فلاح، و زندگی و آرامشی حیاتبخش نوید میدهد. و، با رسیدن به سایه سارِ فرحبخش درخت. من، یادِ تمامِ انسانهای بزرگی می اوفتم! که، چون درخت، همیشه سایه ی آنها بر سرم بوده است...!

و، در نگاه به شاحسارِ فروده آمده از میوه های درخت! فروتنی و بزرگیِ انسانهایی را بخاطر میآورم. که، خاضعانه مرا پذیرا بوده اند. و، هنرم آموخته اند.

و، من. در تمامِ فهمِ زیبایی های درخت. همیشه درختها را، آنگونه که می فهمم! و، آنگونه که هستند.! درختها را، برای شما نقاشی میکنم..."

نمایشگاه آثار داوود شیرمحمدی 8 تا 13 شهریورماه همه روز از ساعت 10 تا 20 در گالری ایده به نشانd کریم‌خان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، پلاک ٢٦ میزبان علاقمندان به هنر است.

 

 

 

سهراب هادی گالری ایده داوود شیرمحمدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین