کد خبر: 40211 A

این پروژه یک کارگاه آموزشی منسجم است که تلاش دارد هر سال نسل تازه هنرمندان جوان و نوجو را در دل خود پرورش دهد

ایران‌آرت: سال گذشته بود که نمایشگاه عکسی با محوریت خیابان ولیعصر همزمان در سه گالری به نمایش درآمد و حالا خبر رسیده که امسال هم این نمایشگاه قرار است خیابان دیگری از تهران را مد نظر قرار بدهد؛ این بار خیابان شریعتی.

آن‌طور که ایران‌آرت مطلع شده، «شریعتی؛ پوشه دوم» دومین پروژه از مجموعه سه‌گانه شهری‌ پس از ولیعصر و محصول یک‌سال فعالیت مستمر یک گروه 35 نفره است که با نمایش آثار 24 هنرمند در مهر ماه 1398 در دو گالری آریا و دیلمان به نمایش در خواهد آمد.

shariati-poushe-2exhibition

رامیار منوچهرزاده، کیوریتور و سرپرست گروه عکاسان این پروژه می‌گوید: «این پروژه یک کارگاه آموزشی منسجم است که تلاش دارد هر سال نسل تازه هنرمندان جوان و نوجو را در دل خود پرورش دهد و بر این باور است که شهر به عنوان یک امکان بالقوه فرصتی‌ برای مکاشفات هنری است. جاده قدیم تهران پس از انقلاب (با توجه به فضای حسینیه ارشاد اسلامی و سخنرانی‌های دکترعلی شریعتی) به خیابان دکتر شریعتی تغییر نام داد؛ وسعتی 12 کیلومتری که مرکز تهران را به شمال تهران پیوند می‌دهد. خیابان شریعتی خلاف دیگر شاه‌راه‌های تهران کمتر مورد توجه عموم مردم و کارشناسان قرار گرفته است که البته این نکته سختی کار را دوچندان می‌کرد. تلاش بر آن بود تا خلاف پروژه ولیعصر تمرکز هنرمندان فقط بر پوشش تصویری و استفاده از تصاویر صرف نباشد و این بدان معنا بود که این خیابان از زوایای مختلف و در مدیوم‌های مختلفی به نمایش در بیاید؛ تجربه‌ای بدیع و متفاوت که ما را در مسیر جدیدی قرار می‌داد که شکل‌گیری و ارائه آن مستلزم زمان و تمرکز بسیار بالاتری بود. تجربه نمایش فضاهای چیدمانی وسیع، ویدئوآرت، عکاسی، طراحی سازه‌های بینارشته‌ای و صدا در کنار اشکال ارائه متفاوت ما را در موقعیت پیچیده‌تری در نسبت با نمایشگاه قبلی قرار می‌داد».

این نمایشگاه ساعت 16 جمعه 5 مهر آغاز به کار می‌کند و آثار آن تا 26 مهر هر روز از ساعت 16 تا 20 در دو گالری آریا و دیلمان به تماشا خواهد بود.

 

 

 

گالری آریا رامیار منوچهر زاده گالری دیلمان نمایشگاه شریعتی پوشه دوم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین