کد خبر: 40703 A

آثار هنری لئوناردو داوینچی از ایتالیا به فرانسه سفر می‌کنند تا نمایشگاه بزرگی به مناسبت پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند چیره‌دست برپا شود.

ایران آرت: تابلوهای نقاشی و برخی از معروف‌ترین طراحی‌های "لئوناردو داوینچی" برای پیوستن به نمایشگاه گرامیداشت سالروز درگذشت این هنرمند به فرانسه منتقل شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از آرت‌دیلی نیوز،‌ یکی از مشهورترین طراحی‌های داوینچی که به بررسی تناسب‌های بدن انسان می‌پردازد نیز یکی از مجموعه آثاری است که پس از چندین ماه مذاکرات،  برای پیوستن به نمایشگاه بزرگی که در موزه لوور برگزار خواهد شد،‌ امانت داده شده است.

این نمایشگاه بزرگ به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند چیره‌دست رنسانس از بیست و چهارم اکتبر آغاز خواهد شد و تا فوریه ادامه خواهد داشت. نمایشگاه بزرگ "داوینچی"‌ در حالی در موزه لوور برگزار خواهد شد که تابلو نقاشی"سالواتور موندی" - گران‌ترین نقاشی تاریخ- به دلیل تردیدها درباره اصالتش در این نمایشگاه ویژه حضور نخوهد داشت.

موزه لوور پاریس نیز در راستای این مبادله، تعدادی از شاهکارهای "رافائل" از جمله تابلو نقاشی "خودنگاره با یک دوست"‌ را برای نمایشگاه آثار "رافائل" که ‌در سال ۲۰۲۰ در رم برگزار می‌شود به ایتالیا امانتمی می‌دهد.

به گفته مسئولان موزه لوور، دو تابلو نقاشی دیگر از"‌داونیچی"‌ به صورت جداگانه از مجموعه آثار این هنرمند که در واتیکان نگهداری می‌شوند به فرانسه امانت داده خواهند شد.

داوینچی لئوناردو داوینچی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین