کد خبر: 42341 A

شرکت مسبار به مدیریت عاملی جناب آقای منصور آسیم از دوسال پیش بعنوان نماینده انحصاری برند کاوکو در ایران فعال است.

ایران آرت: لیلی پیشدادیان می‌گوید هدف از برگزاری نمایشگاه «گذر قلم» گسترش خوشنویسی و استفاده از خودنویس است و تاکید ما آشنا کردن و آشتی دادن مردم با مقوله خوشنویسی است.

لیلی پیشدادیان، مدیر فروش برند کاوکو درباره برگزاری نمایشگاه «گذر قلم» گفت: هدف ما از برگزاری این نمایشگاه گسترش خوشنویسی و استفاده از خودنویس است. این گسترش شامل گسترش افقی که شامل فروشگاه‌ها و نمایندگی‌ها است و شامل گسترش عمودی که آشنا کردن و آشتی دادن مردم با مقوله خوشنویسی است.

پیشدادیان در ادامه بیان کرد: در گذشته خوشنویسی بسیار غنی بود و هنر خوشنویسی جایگاه ویژه در فرهنگ و تاریخ ما دارد.آموزش هنر خوشنویسی در گذشته و در آموزش و پروش ( مدارس) جزء الزامات بوده که متاسفانه امروزه منسوخ شده است، ما امیدواریم با تداوم و استمرار در برگزاری نمایشگاه‌هایی از این‌ دست و در فضاهای فرهنگی - هنری همچون فرهنگستان هنر، نهادهای بالادستی و آموزش و پرورش را تشویق به بازگرداندن آموزش هنر خوشنویسی به مدارس کنیم.

نمایشگاه

مدیر فروش کاوکو افزود: اعتقاد ما این است هرچه نگارش بین جوانان رواج و گسترش یابد، سطح و میزان مطالعه هم افزایش پیدا میکند بنابراین شاید از این طریق امیدوار باشیم نسل جدید با مقوله نوشتن و هنر خوشنویسی مجدد آشتی کنند.

مدیر برند کاوکو افزود: واقعیت این است که استفاده نکردن از خودنویس یک معضل جهانی است و فقط مختص ایران نیست. متاسفانه با روی کار آمدن مدیاهای مختلف مردم از فضای نوشتن دور شدند. در گذشته در همه جای دنیا نامه نوشتن باب بوده ولی الان از ایمیل یا پیغام در فضای مجازی استفاده می کنند، چون سرعت آن بیش‌تر است. چیزی که مهم است این است که خوشنویسی و خطاطی جز فرهنگ و هنر ما است و برای ما خیلی بد است که خوشنویسی حذف شده است.

پیشدادیان خاطر نشان کرد: تاریخچه کاوکو به سال ۱۸۸۳ در کشور آلمان برمی‌گردد، در سال ۱۹۹۴ این برند توسط یکی از مجموعه‌داران نوشت‌افزار که شیفته قلم‌های کاوکو بود به نام مایکل گتبرلت خریداری شد و از آن زمان تا کنون با بهره‌گیری از طراحی‌های کلاسیک که ریشه در طراحی‌های سنتی دهه ۱۹۳۰ و مهندسی دقیق آلمانی دارد به همراه تغییرات و طراحی‌های مدرن که از عناصر مینیمال در طرح و ابعاد محصولات بسیار استفاده شده، روح و جانی تازه گرفت.

او گفت: شرکت مسبار به مدیریت عاملی جناب آقای منصور آسیم از دوسال پیش بعنوان نماینده انحصاری برند کاوکو در ایران فعال است.

برند کاوکو

مدیر فروش برند کاوکو در پایان در خصوص مشکلات خاص این روزها و تنگناهای اقتصادی گفت: علی‌رغم همه مشکلاتی که دراین روزها پیش پای همه فعالین اقتصادی قرار دارد، به عنوان یکی از ایده‌پردازان اصلی نمایشگاه گذر قلم به همراه دیگر دوستان، اعتقاد داریم تلاش بیشتر در این شرایط رمز موفقیت و پایداری خواهد بود و امیدواریم با عنایت وزارت آموزش و پرورش خودنویس از کالایی فانتزی تبدیل به کالایی مصرفی شود و در سبد خرید مردم جای خود را باز کند.

 

کاوکو نمایشگاه گذر قلم لیلی پیشدادیان برند کاوکو منصور آسیم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین