کد خبر: 42343 A

پویاراد که نزدیک به نیم قرن است نماینده انحصاری برند فابرکاستل در ایران است و در ۱۵ سال اخیر با تاسیس دوسالانه نقاشی دامون فر ویژه جوانان زیر ۲۵ سال به قطب معرفی نسل نوی هنر ایران بدل شده می گوید خودنویس در حفظ یکی از بارزترین بخش های هویت ایرانی، خط و خوشنویسی ابزار ضروری است نه کالای لوکس.

ایران آرت:  سیف الله پویاراد می‌گوید خودنویس برای محصلین لازم و ضروری است و قیمت آن در برابر هزینه‌هایی که برای تحصیل فرزندان‌مان می‌کنیم خیلی کم است. هر دانش آموز یا دانشجو زمانی‌که ابزار خوب داشته باشد انگیزه پیدا می‌کند و خودنویس نقش سازنده ای در خوش خط شدن دانش آموز و فراگیری اسلوب های صحیح نوشتن دارد.

سیف الله پویاراد، مدیر عامل شرکت دنیای آدرین و نماینده برند فابرکاستل در ایران درباره نمایشگاه «گذر قلم» گفت: این نمایشگاه همزمان با یادمان جهانی خودنویس برگزار می‌شود که چند شرکت تصمیم گرفتیم یک تازه سازی در زمینه نوشتاری خودنویس به وجود آوریم. در گذشته محصلین از خودنویس استفاده می‌کردند ولی به مرور زمان خودنویس از فهرست لوازم دانش آموزان و دانشجویان کنار گذاشته شد که رویکرد کاملا اشتباهی بوده به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم با این رویداد دوباره نقش خودنویس را یادآوری کنیم."

پویاراد در ادامه بیان کرد: خودنویس در ارائه زیبای خط فارسی نقش مهمی دارد و بیش‌تر خوشنویسان از خودنویس استفاده می‌کنند. واقعا جای تاسف دارد که به محصلین آموزش نمی‌دهند که از خودنویس استفاده کنند،این یک غفلت آشکار برای سرزمینی ست که خوشنویسی آن زبانزد جهانی ست و خط در زمره هویت ملی و تمدنی آن به شمار می رود.

نمایشگاه

نماینده انحصاری برند فابرکاستل درباره خصوصیات خاص این برند تاکید کرد: برای بسیاری از ایرانی ها مداد رنگی و خودنویس و به طور کلی نوشت افزار مترادف با نام کهن فابرکاستل است که عمرش در همسایگی ۳۰۰ سالگی ست، نوستالژی بچه های ایرانی رنگ های بسیار متنوع فابرکاستل است و از این رو خانواده های ایرانی به این نام جهانی و پرآوازه اعتماد دارند گه این مهم مایه مباهات و افتخار ماست

پویاراد با توجه به موضوع نمایشگاه گذر قلم گفت: یکی از تولیدات شاخص و ممتاز فابرکاستل خودنویس است که آوازه و طرفداران بین المللی دارد. فابرکاستل بهترین برند اروپایی نوشت افزار ارزیابی می شود و یکی از مهم ترین وجوه تمایزش تنوع فوق العاده زیاد محصولات آن است . به طبع چنین برندی در همه حوزه های فن آوری و صنعت همواره خود را به روز و معاصر نگاه می دارد . یکی از این سیاست ها تولید محصولاتی با ادیشن های اندک و محدود است تا علاقمندان بتوانند یک یادگاری مانا که هنر و صنعت در خلقش نقش دارد را به یادگار داته باشند. البته به شهادت مشتریان دوست داشتنی  مان و مردم نازنین تمام تولیدات فابرکاستل از نظر کیفیتی عالی هستند.

پویاراد افزود: در کشورهای دیگر از جمله آلمان استفاده از خودنویس در مدارس به عنوان یک میراث حفظ شده است با این تفاوت که حروف لاتین به اندازه حروف فارسی جای مانور ندارد ولی معلم‌ها به زیبا و خوش نوشتن اهمیت می‌دهند. این آموزه های جهانی می گوید در ایران ما که حروف و کلمات پتانسیل بالایی برای زیباتر نوشتن دارند حیف است ابزاری با قدرت و کارآمدی مانند خودنویس را لوکس بخوانیم و آن را از دسترس سیستم آموزشی و خانواده‌ها دور کنیم.

نمایشگاه

مدیر دوسالانه نقاشی دامون فر اعلام کرد: متاسفانه واردات تعدادی از محصولات استراتژیک مانند لوازم التحریر ممنوع شده است و به نظرم باید کارشناسی درست در این زمینه صورت گیرد، زیرا به طور مثال فابرکاستل ۲۴۰ رنگ مداد هنری دارد که هنرمندان حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند و ممنوع شدن واردات آن به ضرر هنرمندان و حتمن ضربه جبران ناپذیر به اقتصاد هنر ایران است. قیمت این مدادها در مقابل اثر هنری که خلق می‌شود واقعا ناچیز است. ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم این کالاها را در داخل تولید کنیم. می توانند برای سنجش صحت این ادعا از خود هنرمندان بپرسند و ببینند آنها با چه دشواری های عجیب غریبی در این باره مواجه شده اند.

سیف الله پویا راد در پایان به یک خطر بسیار جدی هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه کالاهای تقلبی خیلی زیاد شده است، این اجناس تقلبی از مسیرهای غیر رسمی وارد می شوند و قبل از همه خود دولت متضرر می شود زیرا نمی تواند از آنها هزینه گمرک و مالیات بگیرد.اما در ادامه خطرات بزرگتری هم خانواده های ایرانی را تهدید می کند و مردم نمی توانند کالای اصل و شایسته تهیه کنند.از این رو است که باید کارشناسی شود چیزی که ممنوع می‌شود به ضرر یا منفعت ما است. موضوع دیگر این است که این اقدام سبب می‌شود رقابت از بین رود و همیشه ممنوع کردن‌ها به نفع تولیدکننده‌ها یا مصرف‌کننده‌ها نیست. 

 

سیف الله پویاراد فابرکاستل Faber-castell نمایشگاه گذر قلم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین