کد خبر: 42389 A

آثاری از 4 عکاس ایرانی در موزه برلین به نمایش درآمد.

ایران آرت، نمایشگاه عکس معاصر ایران در موزه اسلامی برلین با آثاری از شادی قدیریان، آرمان استپانیان، نجف شکری و ترانه همامی برپاست.

عکس‌هایی که در نمایشگاه "ضبط گذشته، عکاسان معاصر ایران" آثاری به نمایش درآمده است برای فراخواندن هویت گذشته از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کند. آثار این هنرمندان با برانگیختن کاربرد هویت‌سازانه گذشته، بیننده را به کاوش تاریخی در جامعه، فرهنگ و هویت ملی فرامی‌خوانند. در این نمایشگاه، عکس‌ها در کنار اشیاء تاریخی مجموعه موزه für Islamische Kunst (موزه هنر اسلامی) به نمایش گذاشته شده است تا گفتگویی میان آنها شکل گیرد.

به گزارش هنرآنلاین، موزه هنرهای اسلامی آثار متنوعی از هنرهای اسلامی خود را در موزه پرگامون در جزیره موزه برلین به نمایش می‌گذارد که در آن آثار زیبایی از معماری، صنایع دستی، جواهرات، سکه‌های قدیمی و هنرهای تجسمی اسلامی از کشورهایی مانند ایران، اردن، ترکیه، سوریه، پاکستان، عراق و سایر کشورهای اسلامی ارائه شده است.

در موزه پرگامون برلین که یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان است، بالغ بر ۵ هزار اثر تاریخی از ایران وجود دارد. همچنین مجموعه هنرهای اسلامی این موزه، آثار ارزشمند مربوط به جهان اسلام را از قرن هشتم تا نوزدهم میلادی در خود جای داده‌ است.

نمایشگاه "ضبط گذشته، عکاسان معاصر ایران" تا 26 ژانویه 2020 ادامه دارد.

 

نمایشگاه ضبط گذشته، عکاسان معاصر ایران موزه برلین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین