کد خبر: 43784 A

شیو چو هنرمند ۱۲ ساله‌ای که با "جکسون پولاک" نقاش مشهوری آمریکایی مقایسه می‌شود، حالا نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در نیویورک برپا کرده است.

ایران آرت: شیو چو که یک پسر بچه ویتنامی است، با به فروش رساندن تابلوهای نقاشی انتزاعی خود به قیمتی بیش از ۱۵۰ هزار دلار در راستای به ثبت رساندن رکوردی جدید است. او اکنون در گالری "جرج برجس" واقع در "منهتن" میزبان نخستین نمایشگاه انفرادی خود است.

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه که "جهانی بزرگ،‌ چشمانی کوچک" نام دارد روز پنجشنبه درهایش را به روی علاقه‌مندان گشود و فعالیت خود را تا دوم ژانویه ادامه خواهد داد.

رویترز گزارش داد، "چو" که نقاشی کشیدن را برای نخستین‌ بار در سن چهار سالگی آغاز کرده است، بیان کرد: "یک مشتری یکی از نقاشی‌های من را زمانی که فقط ۶ سال داشتم خریداری کرد."

این هنرمند نوجوان برای برگزاری نمایشگاه نیویورک‌ خود یک نقاشی چهار پنلی بدون عنوان که ۴.۵ متر طول دارد را خلق کرده است.

"چو" می‌گوید: "مادرم به من گفت که قرار است یک نمایشگاه در نیویورک‌ داشته باشم پس تصمیم گرفتم یک نقاشی بزرگ برای این رویداد خلق کنم. این کار حدود سه ماه زمان برد."

6

وقتی از "چو" پرسیده شد چه چیزی را درباره نقاشی‌کردن دوست دارد؟ پاسخ داد: "خلاقیت؛ من می‌توانم کارهای زیادی با نقاشی کردن انجام دهم. می‌توانم انتخاب کنم چه چیزی را طراحی‌ کنم یا برای مثال چه جزئیاتی را به آن اضافه کنم یا برای خلق آن از چه رنگی استفاده کنم؛ چیزهایی مثل این." 

حالا آثار "چو" در رده آثار هنرمند بزرگی همچون "جکسون پولاک" که به عنوان یکی از چهره‌های برجسته جنبش هیجان‌نمایی انتزاعی در دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی محسوب می‌شود، قرار گرفته است.

3

با این حال مدیر گالری "جرج برجس" معتقد است یک تفاوت بین این دو هنرمند وجود دارد: "پولاک" مشهورترین آثار خود را در در اوج دوران حرفه‌ای خود یعنی دهه‌ها پس از تولد ۱۲سالگی‌اش خلق کرد.

او افزود: "چو" آثار مشابهی (آثار مشهور پولاک) را در ابتدای حرفه‌ خود به عنوان یک نقاش خلق کرده است، جالب است ببینیم این هنرمند در ادامه حرفه‌اش چه کار می‌کند."

4

5


7

نقاشی هنرمند جکسون پولاک نقاش اثر هنری شیو چو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین