کد خبر: 46928 A

در این سایت، آثاری از رامبراند، مونه، سزان، پیکاسو و هزاران هنرمند دیگر وجود دارد که هر علاقه‌مندی به هنر را سر ذوق می‌آورد.

ایران آرت: بنیاد موزه‌های پاریس که نهادی متشکل از 14موزه شهر پاریس است، 100هزار تصویر را برای استفاده عمومی بدون محدودیت به‌صورت آنلاین قرار داده است. در روزهایی که بیش از 80کشور جهان درگیر بیماری همه‌گیر کرونا هستند، بیرون‌آمدن از خانه و حضور در مکان‌های عمومی همچون سالن‌های سینما و تئاتر، موزه‌ها و گالری‌ها می‌تواند تهدیدی جدی برای سلامت انسان باشد. با این حال، سایت‌هایی وجود دارد که چنانچه به تماشای آثار هنری مثل نقاشی، عکاسی، مجسمه‌سازی و حتی معماری علاقه‌مند باشید، می‌توانید به آنها مراجعه کنید و از تجربه یک گالری‌گردی خانگی لذت ببرید.

به گزارش همشهری، یکی از سایت‌هایی که گنجینه منحصربه‌فردی از عکس‌های آثار هنری را به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد، سایت بنیاد موزه‌های پاریس به نشانی www.parismuseescollections.paris.fr است که به 3زبان انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی به کاربرانش خدمات می‌دهد. در این سایت، آثاری از رامبراند، مونه، سزان، پیکاسو و هزاران هنرمند دیگر وجود دارد که هر علاقه‌مندی به هنر را سر ذوق می‌آورد.

نکته مهم درباره این تصاویر، کیفیت بالای آنهاست که این امکان را به کاربر می‌دهد تا جزئیات هر اثر را به خوبی مشاهده کند. افزون بر این، در این سایت، اطلاعاتی درباره هر اثر به همراه راهنمایی برای چگونگی استفاده و ارجاع به منابعی که این تصاویر از آنها تهیه شده است وجود دارد که این مورد آخر بیشتر به‌کار پژوهشگران و کسانی می‌آید که در کار نوشتن متون هنری هستند.

این سایت به شما امکان ذخیره و زوم کردن و به اشتراک گذاشتن تصاویر را می‌دهد و همچنین از این قابلیت برخوردار است که درصورت تمایل فقط مجموعه آثار یک هنرمند را جست‌وجو و مشاهده کنید. برای مثال، عکس‌های اوژن آتجه، پیشگام عکاسی مستند که به‌دلیل ثبت تصاویر معماری و خیابان‌های شهر پاریس پیش از ناپدیدشدن آنها در دوران مدرنیزاسیون مشهور است، در این سایت در دسترس کاربران قرار گرفته است.

هزاران تصویر از آثار نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی، عکاسی و... در این سایت وجود دارد که شما را با مهم‌ترین هنرمندان جهان آشنا می‌کند و اگر تمایل داشته باشید کمی از آشوب‌های دنیای مجازی فاصله بگیرید، این سایت تجربه متفاوتی را برای شما رقم می‌زند.

 

پیکاسو پابلو پیکاسو کلود مونه رامبراند بنیاد موزه های پاریس سزان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین