کد خبر: 47006 A

نمایشگاه آثار رافائل که در حال حاضر یکی از مهمترین نمایشگاه‌های هنری برپا شده در جهان بود نیز قربانی ویروس کرونا شد.

ایران آرت: نمایشگاه بزرگ "رافائل" در "رم" که به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند بزرگ رنسانس برگزار شده بود به دلیل دستور دولت ایتالیا مبنی بر بسته شدن تمامی موزه‌ها، تعطیل شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فرانس۲۴، این نمایشگاه پس از سال‌ها برنامه‌ریزی در نهایت روز چهارشنبه در موزه "Scuderie del Quirinale" واقع در شهر "رم" آغاز به کار کرده بود.

قرار بود این نمایشگاه که شامل ۲۰۰ اثر از این نقاش و معمار مشهور می‌شود تا دوم ژوئن به فعالیت خود ادامه دهد؛ اما مسوولان برگزاری این نمایشگاه روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت رسمی این موزه اعلام کردند این نمایشگاه تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

در وبسایت رسمی "Scuderie del Quirinale" آمده است : "در پی حکم صادر شده از سوی نخست وزیر در هشتم مارس ۲۰۲۰، این موزه تا زمان صدور مجوز دولت تعطیل باقی خواهد ماند.  از فردا با افرادی که از پیش برای بازدید از این نمایشگاه بلیت خریداری کرده‌اند تماس گرفته خواهد شد."

علاقه‌مندان این هنرمند از ماه‌ها پیش از سراسر جهان حدود ۷۰ هزار بلیت برای بازدید از این نمایشگاه خریداری کرده‌ بودند.

گسترده شدن شیوع ویروس "کرونا" در ایتالیا سبب شده تا مقامات این کشور در اقدامی بی‌سابقه از قرنطینه شدن نواحی شمالی این کشور که شامل ۱۵ میلیون نفر می‌شود، خبر دهند.

در راستای این اقدامات، دولت ایتالیا اقدام به تعطیل کردن موزه‌ها و سایر مراکز فرهنگی این کشور تا سوم آوریل کرده است. ممکن است این مراکز در چهارم آوریل بازگشایی شوند یا اینکه دولت با صدور حکمی جدید مدت زمان تعطیلی این مراکز را افزایش دهد.

 در دو هفته اخیر، حدود ۶ هزار نفر در ایتالیا به ویروس "کرونا" مبتلا شده‌اند و ۲۳۳ نفر جان خود را در اثر ابتلا به آن از دست داده‌اند.

موزه‌های واتیکان به همراه گالری "اوفیتزی" تعطیل شده‌اند. طبق بیانیه منتشرشده در وبسایت رسمی گالری "اوفیتزی"، این گالری تا پایان سوم آوریل ۲۰۲۰ بسته خواهد شد."

سایر مقاصد گردشگری "رم" نیز به دلیل شیوع ویروس "کرونا" تعطیل شده‌اند.

 

رافائل نقاش مشهور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین