کد خبر: 47276 A

این اینستالیشن با ٣٧٥٨ کوله ‌پشتی‌ از مدرسه کودکان در مقر سازمان ملل متحد خلق شده است.

ایران آرت: یونیسف یا صندوق اضطراری بین ‌المللی کودکان سازمان ملل متحد در شهر نیویورک اینستالیشنی (چیدمان) از ٣٧٥٨ کوله ‌پشتی‌ مدرسه کودکان در مقر سازمان ملل متحد به نمایش گذاشته است!

یونیسف در این باره چنین توضیح داده است: “کوله‌ پشتی ‌ها نماد دوران کودکی هستند و هدف از این چیدمان نشان دادن شمار بالای کودکانی‌ است که در سال ۲۰۱۸ میلادی در جنگ کشته شده ‌اند.‌ بیشتر این کودکان در افغانستان، جمهوری آفریقای مرکزی، سومالی، سودان جنوبی، سوریه و یمن کشته‌ شده‌‌اند.”

‌براساس گزارش سالانه ۲۰۱۹ کودکان و جنگ دبیرکل سازمان ملل، بیش از ۱۲ هزار کودک در مناطق درگیر کشته و زخمی شده‌اند. این آمار تنها مربوط به موارد ثبت شده است و آمار درست از این میزان بیشتر است. با این حال این رقم بالاترین آماریست که سازمان ملل گزارش کرده است از زمانی که شروع به ثبت‌ شمار تلفات کودکان کرده است. در این چیدمان ۳۷۵۸ کوله ‌پشتی مانند سنگ ‌های قبر در گورستان ردیف شد‌اند که هر کدام نمایانگر زندگی از دست رفته یک کودک و همچنین سمبل #امید و کودکی کردن می باشند.

2

به گزارش سایت آبگینه، صندوق اضطراری بین ‌المللی کودکان سازمان ملل متحد، در اولین جلسه ی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ ٢٠ آذر سال ١٣٢٥ برای کمک به کودکان آسیب دیده از جنگ جهانی دوم و همچنین تامین غذا، دارو و لباس برای آنها تاسیس شد.

امروزه یونیسف بزرگترین نهاد بین‌المللی در حوزه کودکان است. در حال حاضر، یونیسف در ١٩٠ کشور و منطقه ی جهان، برای رشد، بقا و کامیابی کودکان در حال تلاش است.

3

 

چیدمان اینستالیشن یونیسف اثر هنری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین