کد خبر: 47519 A

حراج هنر قرن بیستم خاورمیانه ساتبیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در لندن و قرنطینه شدن این شهر معلق شد تا به شکل آنلاین برگزار شود.

ایران آرت: حراج هنر قرن بیستم خاورمیانه ساتبیز که قرار بود 24 مارس (5 فروردین) برگزار ‌شود به دلیل شیوع ویروس کرونا در لندن و قرنطینه شدن این شهر، معلق شد تا به شکل آنلاین برگزار شود.

سایت حراج‌خانه ساتبیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به دستورالعمل‌های دولت انگلیس در تاریخ دوشنبه 23 مارس، حراج هنرهای خاورمیانه قرن 20 این حراج‌خانه تعلیق شده تا به شکل فروش آنلاین از 27 تا 31 مارس (8 تا 12 فروردین) برگزار شود.

این نهاد فروش آثار بین‌المللی از علاقمندان به حضور در این حراج خواسته است تا درخواست‌های خود را به بخش آنلاین حراج ساتبیز ارائه کنند.

همچین با معرفی روسای این حراج در منطقه خاورمیانه؛ مای ادیب و اشکان باغستانی و ارائه ایمیل آنها MAI.ELDIB@SOTHEBYS.COM و ASHKAN.BAGHESTANI@SOTHEBYS.COM از علاقمندان خواسته تا جزئیات این دوره از حراج خاورمیانه ساتبیز را از آنها پیگیری کنند.

لازم به یادآوری است، حراج هنر قرن بیستم خاورمیانه قرار بود روز 24 مارس (5 فروردین) در شهر لندن، با ارائه 71 آثاری از هنرمندان کشورهای ایران، مصر، ترکیه، لبنان، عراق، فلسطین و... برگزار شود که در این رویداد 17 اثر از 13 هنرمند ایرانی نیز ارائه شده بود.

در این حراج گرانترین اثر به محمود سعید هنرمند فقید مصری اختصاص دارد که با قیمت پایه 300 تا 400 هزار پوند ارائه شده؛ اما جایگاه دوم به دو هنرمند ایرانی، بهمن محصص و منیر شاهرودی فرمانفرماییان اختصاص دارد که آثار آنها با قیمت پایه 120 تا 180 هزار پوند چکش خواهند خورد. جایگاه سوم نیز به هنرمند فقید عراقی محمود صبری تعلق دارد که اثرش 100 تا 120 هزار پوند چکش می‌خورد.

آثار ایرانی حراج ساتبیز

در حراج هنر قرن بیستم خاورمیانه ساتبیز از بهمن محصص دو اثر نقاشی و مجسمه ارائه شده است. تابلو نقاشی این هنرمند با عنوان " تئیریاس از آینده بیشتر نمی‌داند" با قیمت پایه 120 تا 180 هزار پوند و مجسمه "سگ و مرد" با قیمت پایه 25 تا 35 هزار پوند چکش خواهند خورد.

منیر شاهرودی فرمانفرماییان نیز در این حراج سه اثر دارد که یک اثر از مجموعه آیینه‌های این هنرمند است که با قیمت پایه 120 تا 180 هزار پوند ارائه شده و دو تابلو نقاشی او نیز هر کدام به قیمت پایه 8 تا 12 هزار پوند عرضه شده‌اند.

منوچهر یکتایی نیز در حراج ساتبیز دو اثر دارد که تابلو "گوجه فرنگی، صبح" او با قیمت پایه 55 تا 75 هزار پوند و اثر "بدون عنوان" او با قیمت 10 تا 15 هزار پوند ارائه شده است.

مجسمه‌ای از پرویز تناولی از مجموعه  دیوار نوشته‌ها به قیمت 50 تا 70 هزار پوند؛ "پرتره‌ای از فریده گوهری" اثر لیلی متین دفتری با قیمت 40 تا 60 هزار پوند؛ تابلو "جمجمه و رنگ" منصور قندریز با قیمت 35 تا 45 هزار پوند؛ نقاشی بدون عنوان از مسعود عربشاهی با قیمت 30 تا 40 هزار پوند؛ تابلویی از مجموعه کوزه‌های فرهاد مشیری با قیمت 30 تا 40 هزار پوند؛ اثر بدون عنوان فرامرز پیلارام با قیمت 20 تا 30 هزار پوند؛ نقاشی رضا درخشانی از مجموعه گل‌های رز با قیمت 18 تا 25 هزار پوند؛ تاپستری "انسان شماره 6" صادق تیرافکن با قیمت 10 تا 15 هزار پوند، تابلو بدون عنوان کامروز آرام 8 تا 12 هزار پوند و اثری از هدیه شفیعی با قیمت 5 تا 7 هزار پوند سایر آثار ایرانی هستند که در این دوره از حراج بهاره هنر خاورمیانه ساتبیز به شکل آنلاین از 27 تا 31 مارس (8 تا 12 فروردین) چکش خواهند خورد.

 

پرویز تناولی فرهاد مشیری بهمن محصص منوچهر یکتایی حراج ساتبیز منیر شاهرودی فرمانفرمائیان لیلی متین دفتری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین