کد خبر: 47563 A

برخی از مجسمه‌های معروف جهان این روزها با ظاهری متفاوت در سطح شهر دیده می‌شوند و دلیل آن هم ماسک‌هایی است که بر روی صورت‌هایشان نصب شده است.

ایران آرت: مجسمه "دختر بی‌باک" واقع در نیویورک یکی از چندین مجسمه‌ای است که این روزها تحت تاثیر شیوع ویروس "کرونا" چهره مردم شهر را به خود گرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوز پیپر، مجسمه "کنفسیوس" در "تایوان" و "فردی مرکوری" در "سوئیس" از جمله دیگر مجسمه‌هایی هستند که این روزها با ظاهری متفاوت در سطح شهر دیده می‌شوند و دلیل آن هم ماسک‌هایی است که بر روی صورت‌هایشان نصب شده است.

با این که منابع ماسک‌ها به خصوص ماسک N۹۵  که استفاده از آن‌ها برای پزشکان، پرستاران و بیمارن مبتلا به ویروس "کوید ۱۹" ضروری است کم است و کارشناسان بهداشت همواره از مردم خواسته‌اند تا درصورت نیاز نداشتن از خرید انبوه آن‌ها خودداری کنند، اما این روزها ماسک‌ها بر چهره مجسمه‌های سراسر جهان دیده می‌شوند.

با این که بارها از مردم درخواست شده تا چنین لوازم بهداشتی را برای اهداف غیرضروری استفاده نکنند اما شاید تصاویر زیر نشانگر این موضوع باشد که چطور هیجان و اضطراب ناشی از ویروس "کرونا" در  مهم‎‌ترین هنرهای عمومی جهان نمایان شده است.
 

 
تایوان

 

 
اسکاتلند

 

 
سوئیس

 

 
سوئیس

 

 
بریتانیا

 

 
عراق

 

 
ترکیه

 

 
بلژیک

 

 
ایالات متحده

 

مجسمه اثر هنری ویروس کرونا مجسمه فردی مرکوری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین