کد خبر: 47620 A

سارقان درب‌های جلویی و شیشه‌ای موزه را حدود ساعت ۳ بامداد شکستند و تابلوی ونگوگ را سرقت کردند.

ایران آرت: مدیر موزه "سینگر لارن" هلند رور دوشنبه اعلام کرد که سارقان یک تابلوی نقاشی متعلق به "ونسان ون‌گوگ" نقاش برجسته هلندی را در زمان تعطیلی موزه به‌دلیل شیوع کرونا، ربودند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این موزه واقع در شهر لارن در شرق آمستردام در حال حاضر به خاطر شیوع کرونا تعطیل است.

موزه های هلند از ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) و درپی گسترش بیماری کووید – ۱۹ در این کشور، تعطیل شده‌اند.

موزه سینگر لارن این نقاشی با قدمت سال ۱۸۸۴ را از موزه "گرونینگر" هلند قرض گرفته بود.

"یان رودولف لورم" مدیر موزه سینگر لارن گفت: از وقوع چنین اتفاقی به شدت شوکه و خشمگین هستم.

براساس اعلام پلیس، سارقان درب های جلویی و شیشه‌ای موزه را حدود ساعت ۳ بامداد به وقت محلی به زور باز کردند و وارد موزه شدند.

uNcIukgt1hZe

ون‌گوگ ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در هلند به دنیا آمد. اگرچه در جوانی، فردی هنری بود، نقاشی را تا سن ۲۸ سالگی به طور جدی دنبال نمی کرد. ون‌گوگ با کمک "آنتون مووه" نقاش هلندی و مرشدش، شروع به خلق نقاشی از مناظر روستایی و زمین های زراعی کرد. سبک این دوره فعالیت هنرمند  با طرح های رنگی تیره و محتوای غیرآرمان گرایانه مشخص می شود.

ون‌گوک نقاش پُست امپرسیونیسم و از جمله متنفذترین و سرشناس ترین چهره های تاریخ هنر غربی بود. وی تنها در مدت بیش از یک دهه، حدود دو هزار و یک‌صد اثر هنری شامل ۸۶۰ نقاشی رنگ روغن خلق کرد که قدمت اکثرشان به دو سال آخرعمرش بازمی گردد.

ون‌گوگ اواسط تابستان ۱۸۸۹ تابلویی را خلق کرد که به تازگی اصل بودنش مورد تائید قرار گرفت. این خودنگاره که ون‌گوگ آن را "تلاشی از زمانی که بیمار بودم" نامیده بود، ‌برهه ای مهم در سال های پایانی عمرش را نشان می دهد.

به گفته "لوئیس ون تیلبورگ" (Louis van Tilborgh) محقق ارشد موزه ون‌گوگ، این هنرمند این نقاشی را ترسیم کرد تا خود را با آنچه در آیینه می دید،  آشتی دهد؛ "فردی که نمی خواست باشد،  اما بود"

 

ونسان ونگوگ ونگوگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین