کد خبر: 48567 A

پرویز تناولی با ساخت مدال از فعالیت کارکنان بهداشت حمایت می‌کند

ایران آرت: پرویز تناولی رکورددار گرانترین اثر به فروش رسیده در خاورمیانه ، با طراحی 100 مدال برنز و 20 مدال نقره به قیمت‌های 600 تا 1500 دلار ، حدود 10 تا 24 میلیون، عواید فروش آنها را تقدیم بیمارستان‌های درگیر بحران کرونا خواهد کرد.

این هنرمند، اواخر ماه مارس گذشته طراحی دو نوع مدال را برای فروش به ایران فرستاد و این مدال‌ها در داخل ایران قالب‌گیری و تولید شده است.

روی مدال نقره طرح بلبل در کف دست کار شده که در فرهنگ عامه ایران بلبل یک پرنده خوش یُمن و حامل خبر محبوب به معشوق‌ است.در مدال برنزی نیز طرح درخت سرو حک شده  که به عنوان نمادی از زندگی طولانی است. همچنین پس زمینه این مدال‌ها صدها خط عمودی قرار دارد که نمایانگر مردم ایران است.

این مدال‌ها به یک نوار فیروزه‌ای رنگ بسته شده‌اند که نمایانگر "ریه‌های سالم" است.

تناولی

پرویز تناولی در این باره گفته است: "من از نحوه برخورد کارکنان بهداشت و درمان ایران با کمترین امکانات ممکن در برابر بحران کووید 19 بسیار تحت تأثیر قرار گرفته‌ام. ایران به دلیل تحریم‌های شدید اعمال شده توسط امریکا و کاهش درآمدهای نفتی شرایط سختی را می‌گذراند، من می‌خواستم قدردانی خودم را به عنوان یک ایرانی نه فقط به عنوان یک هنرمند نشان دهم."

تاکنون ایرانیان خارج از کشور 20 عدد از این مدال‌ها را طی دو روز خریداری کرده‌اند.

پرویز تناولی، سال 2008 با فروش مجسمه پرسپولیس در کریستیز دوبی به قیمت 2/8 میلیون دلار عنوان گران قیمت ترین هنرمند خاورمیانه را به نام خود ثبت کرده است.

 

پرویز تناولی ویروس کرونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین