کد خبر: 49672 A

یکی از معدود خودنگاره‌های «رامبرانت» نقاش مشهور هلندی که در مجموعه‌های خصوصی دست به دست می‌شود، ماه آینده به مزایده گذاشته می‌شود.

ایران آرت: خودنگاره‌ای که در سال ۱۶۳۲ و در سن  ۲۵ سالگی "‌رامبرانت" خلق شده است، ماه آینده در حراجی "کریستیز" به مزایده گذاشته خواهد شد.

ارزش این تابلو نقاشی بین ۱۲ الی ۱۶ میلیون پوند برآورد شده است.

این تابلو نقاشی در بیست و هشتم "جولای"‌ و در نخستین رویداد بزرگ حراجی "ساتبیز" لندن که پس از پایان قرنطنیه برگزار می‌شود، به فروش گذاشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، "رامبرانت" ‌این تابلو نقاشی را زمانی خلق کرد که در اواسط دوران به شهرت رسیدنش به عنوان یک نقاش تجملاتی در آمستردام بود.

این خودنگاره یک‌ بار در سال ۱۹۷۰ و زمانی که هنوز صحت اصالت آن به طور کامل تایید نشده بود، توسط یک مجموعه‌دار فرانسوی از یک مجموعه‌دار خصوصی ناشناس به قیمت ۶۵۰ پوند خریداری شد.

این اثر این‌بار توسط یک مجموعه‌دار خصوصی که آن را در سال ۲۰۰۵ خریداری کرده بود به حراجی ارائه می‌شود.

آخرین خودنگاره‌ای که از "‌رامبرانت" در حراجی‌ها به فروش رفته به سال ۲۰۰۳ بازمی‌گردد. در آن سال خودنگاره‌ای متعلق به سال (۱۶۳۴) به قیمت ۶.۹ میلیون پوند در حراجی "ساتبیز" لندن به فروش رسید.

"رامبرانت" که به "نقاش تاریکی‌ها" شهرت دارد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نقاشان تاریخ هنر شناخته می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی نقاشی‌های این نقاش هلندی این بود که از دل تاریکی‌ها و با تکنیک سایه روشن، نور خلق می‌کرد.

 

رامبرانت رامبراند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین