کد خبر: 49981 A

نقاشان انگلیسی با تصویر کردن کادر درمانی آغازگر پویشی برای گرامیداشت تلاش فعالان خط مقدم در دوران شیوع کرونا شدند.

ایران آرت: شیوع ویروس کرونا بسیاری از ابعاد زندگی بشر را متاثر و حتی متحول کرد؛ هنر یکی از مهمترین بخش‌هایی بود که هم در عرضه دچار تاثر و تحول شد و هم در محتوا. گواه این تغییرات هم نگاه کردن به کرونا و تبعات آن به‌عنوان سوژه خلق اثر هنری است.

هفته‌نامه اکونومیست در گزارشی به پویش نقاشان انگلیسی پرداخت و با انتشار چند اثر مربوط به کادر درمانی این کشور نوشت: نقاشی پرتره‌هایی از قهرمانان سرویس سلامت همگانی معروف به "ان اچ اس" تلاشی در پاسداشت کارکنان این بخش است.

زنی چمباتمه زده و خسته که چشمان اشکبار خود را در میان دستانش پنهان کرده، مردی با لباس پرستاری که در پشت شیشه با ماسک آبی کف دست خود را به پنجره می‌فشارد، تصویری از ملاقاتی از راه دور با پرستاران، پرستاری که انگشتانش را به نشانه پیروزی بالا گرفته و یا نقاشی هایی از صورت پرستاران، همه آثاری است که برای قدرشناسی از فعالان عرصه درمان در دوران کرونا کشیده شده است.

به گزارش ایرنا، این تلاش هنری برای ثبت تلاش‌ها و جانفشانی‌های مجموعه خدمات بهداشت و درمان انگلیس در بدترین وضعیت اضطراری پزشکی اخیر، تنها قسمتی از هزاران پرتره نقاشی شده هستند. 

این ابتکار بدیع در قدردانی از خط مقدم کادر درمانی می تواند به انگلیس محدود نباشد و هنرمندان بسیاری را برای ادای احترام به این قهرمانان سلامت در سراسر جهان با خود همراه کند.

نقاشی ویروس کرونا کرونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین