کد خبر: 50026 A

یک نقاش ایتالیایی در روزهای قرنطینه خانگی ناشی از شیوع کرونا، سینک روشویی آپارتمانش را به بومی برای خلق نقاشی‌های جذاب و دیدنی تبدیل کرد.

ایران آرت: با شیوع کرونا در جهان، ایتالیا نیز چون دیگر کشورها به اعمال مقررات قرنطینه در شهرهای خود دست زد. مارتا گروسی (Marta Grossi) یکی از هنرمندان اهل این کشور که خانه‌نشین شده بود و دیگر حتی نمی‌توانست به دیدن اعضای خانواده‌اش برود، یک پروژه جدید آغاز کرد تا از لحاظ جسمی و روانی سالم بماند.  

وی هر روز در سینک دستشویی آپارتمانش نقاشی‌های زیبایی را با آبرنگ خلق می‌کرد که به راحتی شسته می‌شدند. 

گروسی اولین بار زمانی به این نوع از خلاقیت روی آورد که کاغذ نقاشی‌اش تمام شده بود و به خاطر شیوع کرونا نمی‌توانست برای خرید کاغذ اضافه خانه را ترک کند. بنابراین سفیدی روشویی را فرصتی دید برای خلق نوعی جدید و متفاوتی از هنر.


به گزارش ایرنا، این نقاش و مدیر خلاقیت ایتالیایی در خلق این طرح‌ها از تخیل پویای خود الهام گرفته و با استفاده از قلمو، سفیدی سینک را از طرح‌های رنگارنگ گل، برگ، پروانه‌ها و حیوانات پر می‌کرد.

وی می‌گوید: هر روز با آبرنگ طرح جدیدی را در روشویی می‌کشیدم و بعد از ۲۴ ساعت با باز کردن شیر آب آن را می‌شستم.

عمر کوتاه این طرح‌ها بخشی از فرآیند کار است. گروسی بعد از تمام کردن هر طرح عکسی از آن را در گوشی تلفنش ذخیره می‌کند و در نهایت نیز از فرآیند شسته شدن لایه‌های رنگ با آب، فیلم می‌گیرد.


 
نقاشی هنرهای تجسمی هنرمند نقاش مارتا گروسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین