کد خبر: 50323 A

در یکی از این نقاشی‌ها دو فرد در حالی که ویروس کرونا پشت میله‌ها حبس شده است با نزدیک کردن آرنج‌هایشان به یکدیگر سلام می‌کنند.

ایران آرت: در پایتخت کنگو برای آگاهی مردم درباره روش‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، نقاشی‌های دیواری به چشم می‌خورد که تصاویر افرادی که ماسک بر چهره دارند و از مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنند را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در "کنگو" در کمتر از یک ماه با رشد دو برابری رو به رو بوده و به حدود ۷ هزار مورد رسیده است و این موضوع فشار مضاعفی به سیستم بهداشت نه‌چندان مجهز این کشور وارد کرده است.

برخی از بیمارستان‌های این کشور ناچار به رد کردن مراجعه‌کنندگان شده‌اند؛ این درحالی است که هنوز بسیاری از افراد نسبت به خطرات ویروس "کویید-۱۹" مطلع نیستند یا نسبت به آن بی‌اهمیت هستند.

در این راستا گروه متشکل از ۱۰ هنرمند برای یادآوری لزوم رعایت اقدامات پیشگیرانه، نقاشی‌های دیواری را در اطراف آکادمی‌هنرهای زیبای پایتخت این کشور خلق کردند.

در یکی از این نقاشی‌ها دو فرد در حالی که ویروس کرونا پشت میله‌ها حبس شده است با نزدیک کردن آرنج‌هایشان به یکدیگر سلام می‌کنند.

11

در یکی دیگر از این نقاشی‌ها شش مجسمه چوبی سنتی "کنگو" در حال شست و شو دست‌هایشان به تصویر کشیده شده‌اند یا یکی از شخصیت‌های سنتی در حال هدیه دادن ماسک به دیگران نقاشی شده است. 

این نخستین‌باری نیست که هنرمندان یک کشور برای اطلاع‌رسانی درباره ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری از ابتلا به آن اقدام به خلق نقاشی‌های دیواری در سطح شهر کرده‌اند. پیش‌تر گروهی از هنرمندان گرافیتی نقاشی‌های دیواری با محوریت کرونا را در  "داکار" پایتخت "سنگال" خلق کرده بودند.

 

نقاشی هنرهای تجسمی نقاشی دیواری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین