ایران آرت: ساشا جفری، هنرمند مشهور بریتانیایی اثری غول‌آسا در دبی نقاشی کرده است که هدف آن جمع‌آوری پول برای خیریه‌هاست و در عین حال رکورد پنج اثر هنری را می شکند، از جمله بزرگتری اثر روی بوم نقاشی که به اندازه دو زمین فوتبال است.

ساشا جفری، خالق این اثر هنری می گوید: "من درباره این خیلی فکر نمی کنم. فقط فکر می کنم که کار خیلی جالبی است. من یک بوم عظیم را باز می کنم و یک نقاشی شگفت‌انگیز را خلق می کنم. این چیزی است که من فکر کردم. من عادت دارم که در اشل بزرگ نقاشی کنم مثلا بوم ۶ متری. ۶ متر برای هر هنرمندی یک بوم بزرگ است. با این بوم اول اینطوری بود که نمی تواند با آن ارتباط برقرار کنم اما ناگهان بطور لحظه‌آی با آن ارتباط گرفت."

این هنرمند بریتانیایی خود را در هتل آتلانتیس دبی و در مدت آفرینش این اثر هنری قرنطینه کرده بود.

به گزارش یورونیوز، وقتی این اثر هنری کامل شد، به فروش گذاشته می شود و امید می رود که بیش از ۲۰ میلیون یورو برای فراهم کردن منابع آموزشی برای کودکان و همچنین بیمارستان‌ها و کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی جمع‌اوری شود. 

خالق این اثر هنری می گوید: "من نمی خواهم کسی آن را بخرد و در انبار بگذارد، ذخیره‌اش کند و ۴ سال بعد آن را بفروشد. چون به این شیوه اعتقاد ندارم. من دنبال کسی هستم که تحت تاثیر قرار گیرد، می خواهم کسی جلوی نقاشی من بایستد و گریه کند."

کد خبر: 50641 |

ببینید: خلق بزرگترین نقاشی جهان توسط ساشا جفری

خالق این اثر می‌گوید: من نمی‌خواهم کسی آن را بخرد و در انبار بگذارد، ذخیره‌اش کند و ۴ سال بعد آن را بفروشد. می‌خواهم کسی جلوی نقاشی من بایستد و گریه کند.

ارسال نظر