کد خبر: 50702 A

بنکسی در حالی که لباس محافظتی به تن دارد در یکی از واگن‌های مترو لندن دیوارنگاره‌ای برای تشویق مردم به استفاده از ماسک می‌کشد.ایران آرت: بنکسی هنرمند پرآوازه خیابانی که تاکنون هویتش افشا نشده روز گذشته ویدئویی را از فرآیند خلق جدیدترین اثر خود در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. وی در این ویدئو در حالی که لباس محافظتی به تن دارد در یکی از واگن‌های مترو لندن به کمک موش‌هایی که این روزها به عنوان امضای او شناخته می‌شوند، دیوارنگاره‌ای در تشویق مردم به استفاده از ماسک می‌کشد.

یکی از موش‌ها از ماسک به عنوان چتر نجات استفاده کرده و دیگری با استفاده از اسپری ضدعفونی کننده نام بنکسی را روی واگن حک می‌کند. یکی از موش‌ها که ماسک نزده نیز در حال عطسه کردن است؛ بنکسی با استفاده از رنگ سبز-آبی روشن قطرات تنفسی خارج شده از دهان این موش را به تصویر کشیده تا اهمیت استفاده از ماسک را برای جلوگیری از انتشار و گسترش ویروس کرونا نشان دهد.

به گزارش ایرنا، این اولین بار نیست که این هنرمند انگلیسی در واکنش به همه‌گیری کرونا اثری خلق می‌کند. وی در ماه آوریل در اوج سختگیری‌های قرنطینه‌ای تصویری از اثر جدید خود منتشر کرد که به دلیل محدودیت‌های ناشی از خانه‌نشینی در دستشویی منزلش کشیده بود. در ماه مه نیز اثری را در قدردانی از کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند، به یک بیمارستان در انگلستان اهدا کرد.   

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، شرکت حمل و نقل برای لندن (Transport for London) با وجود حمایت از پیام این اثر هنری اعلام کرد چند روز پیش در راستای سیاست‌های ضددیوارنگاری خود، دیوارنگاره بنکسی را از مترو لندن پاک کرده است.

 

بنکسی دیوارنگاره اثر هنری کرونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین