کد خبر: 50758 A

برجسته‌ترین اثر در بین این آثار یک نقاشی انتزاعی از بریجیت رایلی است که روز ۲۸ ژوئیه (۷ مرداد ۹۹) به فروش گذاشته می‌شود.

ایران آرت: شرکت هواپیمایی "بریتیش ایرویز" (British Airways) با به فروش گذاشتن تعدادی از آثار مجموعه هنری خود، بیش از یک میلیون دلار درآمد کسب می‌کند.

به گزارش بلومبرگ، این شرکت هواپیمایی که این روزها تحت تاثیر بحران ناشی از شیوع کرونا با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند، ۱۷ نقاشی و عکس چاپی از مجموعه خود را در دو حراجی ساتبیز به فروش می‌گذارد. درآمد حاصل از این حراجی‌ها چیزی بین ۹۲۰ هزار تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار پوند برآورد می‌شود.

برجسته‌ترین اثر در بین این آثار یک نقاشی انتزاعی از بریجیت رایلی هنرمند انگلیسی است که در روز ۲۸ ژوئیه (۷ مرداد ۹۹) در حراجی "از رامبرانت تا ریشتر" (Rembrandt to Richter) ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود.

رایلی از نقاشان پیشگام هنر دیدگانی یا هنر اُپ آرت (اپتیکال آرت) است که هنرمند در آن به کمک رنگ‌ها و خطوط جلوه‌های خاص و ویژه‌ای را ایجاد می‌کند که اغلب باعث خطای دید می‌شود.

patrick_heron_scarlet_and_bordeaux_in_colbalt_est_gbp10_000_15_000

به گزارش ایرنا، ۱۶ اثر باقیمانده که به هنرمندان سرشناسی چون دیمین هرست، مارک کوئین، جولین اوپی و پیتر دویگ تعلق دارند نیز از ۲۰ تا ۳۰ ژوئیه (۳۰ تیر تا ۹ مرداد ۹۹) در حراجی آنلاین هنر مدرن بریتانیا، چکش خواهند خورد.

بریتیش ایرویز در شرایطی به حراج این ۱۷ اثر روی آورده که شرکت‌های هواپیمایی جهان از شیوع کرونا خسارت سنگینی متحمل شده‌اند. این ویروس در عمل سفرهای هوایی را تعطیل کرده است و به موجب آن بنابر آمار ارائه شده از سوی انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی، صنعت هواپیمایی در سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۴ میلیون دلار ضرر خواهد کرد.

بریتیش ایرویز در چند ماه گذشته با یک بحران مالی جدی روبه‌رو شده و به خاطر برنامه‌ها برای اخراج حدود ۳۰ درصد از کارکنانش (حذف ۱۲ هزار سمت شغلی) از سوی اتحادیه‌های کارگری و نمایندگان پارلمان مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

نقاشی انتزاعی حراجی ساتبیز اثر هنری مجموعه هنری بریجیت رایلی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین