کد خبر: 50806 A

شرکت ترابری لندن اعلام کرد این اثر هنری طبق خط مشی اکید مقابله با دیوارنگاری پاک شده، اما خوشحال می‌شوند اگر بنکسی این پیام‌ها را در جای مناسب دیگری بازآفرینی کند.

ایران آرت: شرکت ترابری لندن (تی‌اف‌ال) کارهای هنری جدید بنکسی را که مضمون آن‌ها ویروس کرونا است از دیواره واگن‌های متروی لندن پاک کرد.

این هنرمند اهل بریستول زیر ویدیویی که سه‌شنبه بعدازظهر در رسانه‌های اجتماعی بارگذاری کرد نوشته بود: "اگر ماسک نزنید، نمی‌توانید کمر راست کنید". این ویدیو او را در حالی نشان می‌دهد که با افشانه و شابلون چند موش را روی دیواره واگن‌های قطار می‌کشد.

یکی از موش‌ها انگار دارد با عطسه قطرات آبی کمرنگ حاوی ویروس را از پنجره واگن بیرون می‌ریزد. یک موش دیگر ماسک زده و راه خود را می‌رود و موش دیگری هم از ماسک به عنوان چتر نجات استفاده می‌کند.

به نقل از ایندیپندنت، چند ساعت بعد شرکت ترابری لندن اعلام کرد این اثر هنری "چند روز پیش طبق خط مشی اکید مقابله با دیوارنگاری" پاک شده، اما خوشحال می‌شوند اگر بنکسی این پیام‌ها را "در جای مناسب دیگری" بازآفرینی کند.

سخنگوی شرکت ترابری لندن گفت: "تشویق مردم به ماسک زدن قابل تقدیر است، البته اکثریت قریب به اتفاق مسافران ما در مترو خودشان ماسک می‌زنند. در این مورد خاص چند روز قبل این آثار هنری را پاک کردیم چون خلاف خط مشی اکید ما برای مقابله با دیوارنگاره‌ها است."بنکسی این ویدیو را در حالی در اینستاگرام منتشر کرد که مت هنکاک وزیر بهداشت بریتانیا خبر تغییراتی را اعلام کرد که قرار بود خیلی وقت پیش در مقررات دولتی پوشاندن صورت رخ دهد. بدین ترتیب، از روز ۲۴ ژوئیه ماسک زدن در فروشگاه‌های انگلستان اجباری شده است. زدن ماسک از ۱۵ ژوئن در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری شده بود.

اول این ویدیو رایانه‌ای را می‌بینیم که فیلم ضدعفونی کردن متروی لندن در ماه مه را نشان می‌دهد. 

بنکسی در این ویدیو لباس کار سفید به تن، ماسک به صورت، عینک ایمنی به چشم، دستکش‌های آبی‌رنگ به دست دارد و جلیقه نارنجی شبرنگی پوشیده که روی آن نوشته "مراقب سلامت خود باشید". او با این سر و شکل کارمندان تی‌اف‌ال سوار قطار می‌شود.

ماسک بنکسی کرونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین