کد خبر: 51007 A

آثار هنرمندان نامدار تاریخ همچون رامبرانت و پیکاسو برای احیای دوباره دنیای حراج آثار هنری، در حراجی ساتبیز به مزایده گذاشته می‌شوند.

ایران آرت: حراجی مشهور ساتبیز لندن قصد دارد در هفته جاری و در قالب نخستین رویداد حضوری‌اش از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، آثار مختلفی را از هنرمندان رنسانس گرفته تا هنرمندان آوانگارد اروپایی به فروش بگذارد.

به این ترتیب در حراجی روز سه‌شنبه، ۷۱ اثر از هنرمندان نامدار اروپا به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، خودنگاره‌ای از دوران جوانی "رامبرانت" نقاش مشهور هلندی از جمله آثار مشهور این رویداد خواهد بود. این خودنگاره یکی از سه خودنگاره‌ی این هنرمند است که در مجموعه‌های خصوصی نگهداری می‌شود. ارزش این اثر بین ۱۲ الی ۱۶ میلیون پوند برآورد شده است.

یکی از تابلوهای نقاشی "خوان میرو" هنرمند نامدار اسپانیایی از دیگر آثار قابل توجه این حراجی است. "میرو" تابلو نقاشی "زنی با کلاه قرمز" را در سال ۱۹۲۷ خلق کرد. ارزش این اثر بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون پوند تخمین زده شده است.

اثری از "پیکاسو" با قیمت تقریبی ۶ الی ۹ میلیون پوند، نقاشی "ابرها" اثری از "گرهارد ریشتر" هنرمند آلمانی با ارزش تقریبی ۹ الی ۲۰ میلیون پوند از دیگر آثار ارزشمند حراجی جدید "ساتبیز" خواهند بود.

انتظار می‌رود تمام آثار حاضر در این حراجی به قیمت ۱۲۸.۸ الی ۱۸۵.۸ میلیون پوند به فروش برسند.

حضور در این رویداد با محدودیت‌هایی همراه خواهد بود و فاصله خریداران با یکدیگر رعایت خواهد شد.

 

رامبرانت پیکاسو گرهارد ریشتر پابلو پیکاسو رامبراند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین