کد خبر: 51149 A

این سه تابلو نقاشی که با عنوان "منظره دریای مدیترانه ۲۰۱۷" شناخته می‌شوند توسط "بنکسی" و برای جمع‎‌آوری کمک مالی به بیمارستانی در "بیت لحم" در حراجی به فروش گذاشته شده بودند

ایران آرت: تابلوهای نقاشی سه‌گانه "بنکسی" با موضوع بحران جهانی مهاجرت در حراجی ساتبیز بیش از قیمت برآوردشده به فروش رفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، تابلوهای نقاشی از "بنکسی" که منظره دریا را با جلیقه‎‌های نجاتی در سواحل به تصویر می‌کشند روز گذشته در حراجی به قیمت ۲.۲ میلیون پوند فروخته شدند.

این سه تابلو نقاشی که با عنوان "منظره دریای مدیترانه ۲۰۱۷" شناخته می‌شوند توسط "بنکسی" و برای جمع‎‌آوری کمک مالی به بیمارستانی در "بیت لحم" در حراجی به فروش گذاشته شده بودند.

در نگاه اول به نظر می‌رسد این آثار به سبک رمانتیسم منظره نقاشی شده باشند، اما جلیقه‌ها و حلقه‌ها نارنجی رنگ این تابلوها داستان دیگری را روایت می‌کنند.

ارزش تقریبی این آثار بین ۸۰۰  هزار الی ۱.۲ میلیون پوند تخمین زده شده بود، اما پس از کشمکشی بین دو خریدار ناشناس در حراجی ساتبیز این اثر در نهایت به قیمت ۲.۲ میلیون پوند فروخته شد و به یکی از گرانترین آثار این هنرمند تبدیل شد.

"بنکسی" هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت‌های چشمگیر فروخته شده است.

 

بنکسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین