کد خبر: 51589 A

احمد یاسین با این کار نمادین به دنبال انتقال پیام ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از ویروس کرونا است.

ایران آرت: یک هنرمند فلسطینی با استفاده از گیاه کاکتوس اقدام به ساخت ماسک‌هایی برای مقابله با کرونا کرده است.

احمد یاسین، هنرمند تجسمی فلسطینی با این کار نمادین به دنبال انتقال پیام ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از ویروس کرونا است.

به گزارش ایسنا، الجزیره در توضیح نحوه کار او آورده است: کاکتوس را در دستانش می‌گیرد و بررسی می‌کند. می‌خواهد ببیند کدام قسمتش برای تبدیل شدن به ماسک مناسب تر است. سپس خارهای یک سمت از کاکتوس را یکی یکی جدا می‌کند و سمت دیگر را با همان خارها باقی می‌گذارد. یک کش لاستیکی برایش می‌برد و پس از وصل کردن کش به دو طرف کاکتوس،  ماسکی متفاوت را تولید می‌کند.

این هنرمند فلسطینی به گونه ای با کاکتوس‌ها کار می‌کند که انگار یک گیاه بی آزار هستند و آن ترسی که از خارهای کاکتوس در وجود همه‌ی ما است در این هنرمند وجود ندارد.

ماسک‌های کاکتوسی برای این هنرمند معنای دیگری هم دارند و آن صبر و استقامت است؛ چیزی که هم برای مهار ویروس کرونا و هم ویروس اشغال برای فلسطینیان لازم است.

  

صبر برای فلسطینیان معنا و مفهوم خاص خود را دارد. همان طور که برای احمد یاسین هنرمند فلسطینی هم جایگاه خاصی دارد. او به همین منظور معتقد است که نباید فقط مصرف کننده و قطع کننده درختان و گیاهان بود. احمد یاسین به کاشت گیاهان هم روی آورده تا اینگونه با صبر و هنرش آفریننده‌ی آثار هنری باشد. او کاکتوس‌ها را پرورش می‌دهد و قبل از اینکه خیلی سخت و غیر قابل انعطاف شوند قطع می‌کند تا برای ساخت ماسک بتواند به آن‌ها حالت دهد.

احمد یاسین می‌گوید برای آوارگان و پناهندگان فلسطینی هم پیامی دارد و آن این است که بالاخره روزی به سرزمینشان باز خواهند گشت. هر چند که پای آن‌ها را از فلسطین بریده باشند اما ریشه آن‌ها در خاک فلسطین است و آن‌ها را باز خواهد گرداند.

هنرهای تجسمی احمد یاسین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین