کد خبر: 52094 A

درودی که بیش از ۶۰ سال است در عرصه‌ هنر معاصر ایران فعالیت می‌کند، از رنگ مشکی استفاده نمی‌کند و به کشیدن نور در آثارش شهرت دارد.

ایران آرت: ایران درودی، بانوی هنرمندی که این روزها در قرنطینه خانگی به سر می‌برد، امروز (۱۱ شهریورماه) ۸۴ ساله می‌شود. او که هنوز هم همچون سال‌های جوانی بانشاط و پرانگیزه است، در روزهایی که جامعه کرونایی بر لبه تیغ ناامیدی و تلاش برای فردایی بهتر به سر می برد، باز هم نور می‌بیند و قلم‌مو به دست می‌گیرد و نقش عشق روی بوم‌های سفید می‌کشد.

به گزارش ایسنا، ایران درودی، چهره‌ نام‌آشنایی در عرصه هنر و نقاشی است‌. بانویی که بیش از پیش به خالق این جهان هستی ایمان دارد و مهمترین آرزویش برای خودش و مردم ایران، نزدیک‌تر شدن به خالق هستی است. 

درودی، نقاش صاحب‌سبک، نویسنده و کارگردانی که بیش از ۶۰ سال است در عرصه‌ هنر معاصر ایران فعالیت دارد،  ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد به دنیا آمد. هنرمند نقاشی که از رنگ مشکی استفاده نمی‌کند و به کشیدن نور در آثارش شهرت دارد. 

ایران درودی

پدرش خراسانی بود و مادرش قفقازی. در کودکی به همراه خانواده به اروپا سفر کرد و بعد از آغاز جنگ جهانی دوم به ایران بازگشتند و مدتی در مشهد زندگی و بعد به تهران مهاجرت کردند. 

درودی باز هم در سال‌های جوانی و البته این بار به انتخاب خودش و برای ادامه تحصیل در رشته نقاشی به پاریس رفت. او به شکل حرفه‌ای زندگی هنری خود را از همین دوران آغاز کرد و در واقع آن روزها سرآغاز داستانی بودند که هنوز هم با همان حال و هوا و با همان عشق به هنر و زندگی ادامه داد.  

ایران درودی در همه این سالها موفق به برگزاری نمایشگاه‌های متعددی در سراسر جهان شده است و البته فعالیت حرفه‌ای او در عرصه هنر فقط به برگزاری این نمایشگاه‌ها ختم نمی‌شود؛ بلکه ساخت برنامه‌های تلویزیونی در حوزه هنرهای تجسمی و تلاش برای آموزش هنر و تاریخ هنر نیز از دیگر تلاش‌های او در عرصه فرهنگ و هنر محسوب می‌شود. 

در ادامه می‌توانید برخی از آثار این هنرمند را تماشا کنید: 

ایران درودی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین