کد خبر: 52295 A

متیا فالکونه استاد زیست شناسی مولکولی در دانشگاه گفت: او قطعاً در خودنگاره‌اش بینی خود را بهتر نشان داده‌است. بینی رافائل کمی بزرگتر بود.

ایران آرت: به نظر می‌رسد که رافائل، نقاش مشهور رنسانس شکل بینی خود را دوست نداشته ، بنابراین نسخه بهتری از بینی خود را در خودنگاره‌اش به تصویر کشید و جایگزین آن کرد.

دانشمندان دانشگاهی در رم به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت این هنرمند با کمک نسخه‌های مصنوعی بقایای منسوب به "رافائل" اقدام به بازسازی تصویر سه بعدی از چهره این هنرمند کردند. این بازسازی‌ با استفاده از ماسک گچی جمجمه او است که در سال ۱۸۳۳ تهیه شده است.


330443_570

عکس واقعی دماغ رافائل براساس مجسمه گچی به جای مانده
 

به نقل از تابناک باتو، متیا فالکونه استاد زیست شناسی مولکولی در دانشگاه گفت: او قطعاً در خودنگاره‌اش بینی خود را بهتر نشان داده‌است. بینی او (...) کمی بزرگتر بود. رافائل در سال ۱۵۲۰ در رم در سن ۳۷ سالگی، پس از اینکه به احتمال زیاد به ذات الریه مبتلا شد، درگذشت و در پانتئون رم به خاک سپرده شد.

خودنگاره رافائل معمولاً در گالری اوفتسی در فلورانس نمایش داده می‌شود، اما اکنون برای شرکت در نمایشگاهی به مناسبت ۵۰۰ سالگی درگذشت وی در رم در معرض دید گذاشته شده‌است. رافائل حدود ۱۵ سال قبل از مرگ، تابلویی از خود را با صورت تراشیده نقاشی کرد و دماغش را قلمی‌تر به تصویر کشیده‌ است. اما بازسازی ساختار سه بعدی صورت رافائل تصویری از ظاهر او در تاریخی نزدیک به مرگش، زمانی که او با ریش بود، نشان می‌دهد.

 

رافائل نقاش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین