کد خبر: 52374 A

تلاش‌ها برای کشف هویت واقعی بنکسی، نقاش خیابانی مشهور اما ناشناس اهل بندر لیورپول همچنان ادامه دارد.

ایران آرت: نیل بوشانان مجری سابق برنامه Art Attack شایعات در مورد اینکه وی در واقع بنکسی ، همان هنرمند رازآلود و مرموز بریتانیایی است را رد کرده است. این شایعات که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، ادعا دارند که آثار هنری بنکسی به یکباره در مکان هایی ظاهر می شوند که بوشانان موسیقی اجرا می کرده است. آقای بوشانان بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۷ به خاطر برنامه تلویزیونی Art Attack به یک چهره سرشناس و محبوب در میان خانواده های بریتانیایی تبدیل شد.

بسیاری او را با آثار هنری غول پیکری به یاد می آورند که با استفاده از کنار هم قرار دادن اقلام ساده و روزانه خلق می کرد. طرفداران این برنامه تلویزیونی محبوب از اینکه می شنیدند مجری هنرمند آن ها همان بنکسی است بسیار خوشحال بودند اما وقتی بوشانان خود این ادعاها را تکذیب کرد امیدهای آنان رنگ باخت.

به نوشته روزیاتو، در وبسایت آقای بوشانان در این باره چنین نوشته شده است: "نیل بوشانان بنکسی نیست. ما در طی روزهای آخر هفته جاری مورد سوالات بسیاری در مورد داستان های اخیر شبکه های اجتماعی قرار گرفته ایم. متاسفانه این وبسایت این زیرساخت را ندارد که به تمام این درخواست ها به صورت جداگانه پاسخ دهد، با این وجود ما تایید می کنیم که هیچ درستی در این شایعات دیده نمی شود هر چه که هستند. نیل با اعضای آسیب پذیر خانواده اش دوران قرنطینه خانگی را گذرانده و اکنون در حال آماده شدن برای راه اندازی مجموعه هنری جدید خود در سال ۲۰۲۱ است".

بنکسی کیست؟

در این اثنا، بنکسی آخرین بار با خلق آثار هنری در یک واگن مترو لندن خبرساز شد، آثاری که دارای پیام هایی در مورد شیوع ویروس کرونا بود و بعد از مدتی توسط خدمات مترو پاک شدند. این هنرمند مجهول الهویه و مرموز با پوشیدن لباس های محافظتی و یک اسپری کوله پشتی تصاویری از موش ها را روی دیواره های واگن مترو لندن خلق کرد که در آن ها موش ها در حال عطسه کردن بوده، ماسک زده یا محلول های ضدعفونی کننده در دست داشتند. 

دیوارنگاره کرونایی بنکسی در متروی لندن/ فیلم

در ادامه می‌توانید آثاری از بنکسی را مشاهده کنید.

اثر بنکسی


بنکسی

بنکسی

بنکسی

اثر بنکسی

بنکسی

اثر بنکسی

بنکسی نیل بوشانان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین