کد خبر: 52951 A

بزرگترین موزه هنر مدرن جهان در پاریس ممکن است برای انجام تعمیرات اساسی به مدت سه سال تعطیل شود.

ایران آرت: انجام تعمیرات اساسی در مرکز ژرژ پمپیدو، بزرگترین موزه هنر مدرن جهان در پاریس، ممکن است این بنای معروف متعلق به دهه ۷۰ میلادی را به مدت سه سال تعطیل کند. این برنامه یکی از دو گزینه پیش‌روی دولت فرانسه است که درباره شیوه نوسازی این بنا تصمیم خواهد گرفت.

سرژ لاسوین (Serge Lasvignes) رئیس مرکز ژرژ پمپیدو در گفت‌وگو با روزنامه فیگارو به گزارش‌ها درباره احتمال تعطیلی این مرکز از سال ۲۰۲۳ پاسخ داد و گفت: از زمان آغاز به کار این ساختمان در سال ۱۹۷۷، تاکنون هیچ کار اساسی‌ روی آن انجام نشده است. دو فرض وجود دارد یا ساختمان را کاملا تعطیل کرده و کار نوسازی را سه ساله تمام می‌کنیم یا تعمیرات و تغییرات را با وجود باز بودن مرکز انجام می‌دهیم که در آن صورت هفت سال طول خواهد کشید.

به گفته لاسوین، دولت فرانسه در حال بررسی این دو گزینه است و در ماه‌های آتی تصمیم نهایی را در این باره خواهد گرفت.

ایرنا نوشت ژرژ پمپیدو یک موزه ملی است و هزینه بازسازی آن از بودجه دولتی تامین می‌شود. مجموع این هزینه چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.

رئیس بزرگترین موزه هنر مدرن جهان همچنین اذعان کرد این موسسه فرهنگی و هنری امسال به دلیل شیوع کرونا تاکنون حدود ۲۰ میلیون یورو ضرر کرده است.  

مرکز ژرژ پمپیدو  یک مؤسسه هنری و فرهنگی است که در سال ۱۹۷۷ به‌نام ژرژ پمپیدو رئیس‌جمهور فرانسه در پاریس افتتاح شد. این نگارخانه با ۱۷۷۰۰ متر مربع زیربنا، بزرگ‌ترین موزه هنر مدرن در جهان است.

 

موزه موزه هنر مدرن اثر هنری موزه هنری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین