کد خبر: 52998 A

تابلوی "مونه را نشانم بده" یکی از چندین اثری است که بنکسی با نگاه کنایه‌دار خود به بازآفرینی آن ها پرداخته است.

ایران آرت: اکتبر امسال خانه حراج ساتبیز یکی از تابلوهای بنکسی به نام "مونه را نشانم بده" (Show Me the Monet) را به حراج خواهد گذاشت، تابلویی که با الهام از اثر معروف کلود مونه، نقاش امپرسیونیست، به نام "برکه نیلوفرهای آبی" کشیده شده است.

بنکسی هنرمند ناشناس انگلیسی، در بازآفرینی کنایه دار خود ترکیب بندی زیبا و دلپذیر مونه را با تصاویری از سبدهای خرید و مخروط ترافیکی فرو رفته در برکه، به نابودی کشانده است. از قرار معلوم بنکسی تلاش داشته درباره  آلودگی ها و صدمات زیست محیطی ناشی از انسان آگاهی بخشی کند.

بنکسی اولین بار ۱۵ سال قبل در نمایشگاه خود از این تابلو رونمایی کرد، نمایشگاهی به نام "نفت خام: گالری از شاهکارهای دوباره ترکیب بندی شده، خرابکاری و انگل اجتماعی" که در لندن برگزار شد. در این نمایشگاه که بازدید از آن رایگان بود، ۲۲ نقاشی از بنکسی به نمایش درآمد که در آن ها تفسیر دوباره ای از شاهکارهای قدیمی هنری ارائه داده بود. بنکسی در این تابلوها نه تنها ترکیب بندی ها بلکه مفهوم آن آثار هنری را هم تغییر داده بود.

حراج تابلوی بنکسی 6 میلیون دلار

به گزارش روزیاتو، تابلوی "مونه را نشانم بده" یکی از چندین اثری است که بنکسی با نگاه کنایه‌دار خود به بازآفرینی آن ها پرداخته است. بنکسی "گل های آفتابگردان" ونسان ون گوگ را پژمرده و "پیشخدمت آوازه خوان" جک وتریانو را در کنار دو مرد با لباس های محافظ به تصویر کشید و در اثر معروف اندی وارهول، چهره ی کیت ماس را جایگزین "مریلین مونرو" کرد.

تابلوی "مونه را نشانم بده" در حال حاضر در گالری نیو باند استریت خانه حراج ساتبیز در لندن به نمایش درآمده است اما به زودی به نیویورک و هنگ کنگ خواهد رفت. بعد از آن، برای شرکت در حراجی ۲۱ اکتبر ساتبیز به لندن برخواهد گشت. تخمین زده می شود این تابلو به قیمتی بین ۳/۸ تا ۶/۴ میلیون دلار به فروش برسد.

تابلوی "مونه را نشانم بده" در حالی به حراج گذاشته می شود که یک سال قبل اثر دیگری از بنکسی به نام "پارلمان واگذار شده" (Devolved Parliament) در حراجی ساتبیز با قیمتی رکوردشکنی به رقم ۱۲/۲ میلیون دلار به فروش رسید.

بنکسی کلود مونه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین