کد خبر: 53042 A

این اثر آخرین بار در موزه اندی وارهول پیتسبورگ آمریکا به نمایش گذاشته شد و پیش‌بینی می‌شود با قیمتی بین ۲۸۵ تا ۳۶۰ هزار دلار به فروش برسد.

ایران آرت: حراج‌خانه کریستیز امسال حراجی سالانه خاورمیانه و هنر معاصر خود را به صورت برخط برگزار می‌کند و "روزی روزگاری" فرهاد مشیری نگین این حراجی خواهد بود.

این اثر آخرین بار در موزه اندی وارهول پیتسبورگ آمریکا به نمایش گذاشته شد و پیش‌بینی می‌شود با قیمتی بین ۲۸۵ تا ۳۶۰ هزار دلار به فروش برسد.

"روزی روزگاری" شامل منجوق دوزی‌های ظریفی است که فرهاد مشیری هنرمند پرآوازه ایرانی در سال ۲۰۱۱ با الهام از کارت پستال‌های مخصوص فصل جشن خلق کرد.

 

157654437

 

به گزارش ایرنا این اثر بخشی از مجموعه آثار سفارشی از طرف برند لویی ویتون بود که مشیری را به یکی از اولین هنرمندان خاورمیانه تبدیل کرد که با یک برند لوکس همکاری کرده است.مشیری در منجوق‌دوزی‌هایش هنر شرقی را به تاروپود فرهنگ مصرف‌گرایی غرب گره می‌زند.

حراجی خاورمیانه و هنر معاصر کریستیز از ۱۱ تا ۲۴ نوامبر (۲۱ آبان تا ۴ آذر ۹۹) به صورت برخط برگزار می‌شود و در مجموع ۵۰ اثر در آن چکش خواهد خورد.

157654438

نمایش هویت فرهنگی در آثار فرهاد مشیری

فرهاد مشیری زاده شیراز و ساکن لواسان، یکی از نقاشان معروف ایرانی است که در سال ۲۰۱۲ نامش در فهرست ۵۰۰ هنرمند جهان ثبت شد. مشیری در خلق آثار خود بیشتر از کارتون‌ها، فیلم‌ها، کمیک استریپ‌ها، کتاب‌های کودکان و آگهی‌های تبلیغاتی الهام می‌گیرد و از عباراتی بریده شده از شعرهای کلاسیک، سریال‌های تلویزیونی و آهنگ‌های عامه پسند استفاده می‌کند.

دیگر مشخصه آثار این دانش‌آموخته انستیتو هنر کالیفرنیا، استفاده از تصاویر دو پهلوست که هم به فرهنگ ایرانی اشاره دارد و هم فرهنگ آمریکایی. مشیری با این کار سعی در باز کردن این سوال دارد که ما چگونه هویت فرهنگی خودمان را تعریف می‌کنیم. 

 

فرهاد مشیری هنرمند ایرانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین