کد خبر: 53275 A

هنرمند نیجریه‌ای پرتره‌هایی با استفاده از تکه‌های دور ریختنی نوعی پارچه رنگی آفریقایی که در تمام نقاط "آبوجا" پایتخت نیجریه بر تن مردم دیده ‌می‌شود، خلق می‌کند.

ایران آرت: تکه‌های کوچک پارچه‌های رنگی کارگاه‌های تولیدی پوشاک که در شرایط عادی سوزانده می‌شوند یا دور ریخته می‌شوند حالا به مواد اولیه آثار هنری یک هنرمند نیجریه‌ای تبدیل شده‌اند.

به نقل از رویترز، "آکپوجوتور" ۳۱ ساله، هنرمند نیجریه‌ای است که پرتره‌هایی با استفاده از تکه‌های دور ریختنی نوعی پارچه رنگی آفریقایی که در تمام نقاط "آبوجا" پایتخت نیجریه بر تن مردم دیده ‌می‌شود، خلق می‌کند.

این هنرمند می‌گوید: "من بسیار تحت تاثیر این مواد (پارچه‌ها) قرار گرفتم. ما در این نقطه از جهان از این نوع پارچه برای موقعیت‌های گوناگون استفاده می‌کنیم."

ایسنا نوشت این نوع پارچه که "Ankara" نام دارد در ابتدا در هلند تولید می‌شد اما اوایل ۱۸۰۰ بود که در غرب آفریقا به محبوبیت رسید.

آثار هنری "آکجوپوتور" در حقیقت آمیزه‌ای از هنر و مد بر روی تابلو نقاشی است. وقتی این هنرمند تکه‌های کوچک پارچه را به روی تصویر طراحی‌شده از یک زن روی تابلو نقاشی می‌چسباند، لباس، مو و سایر اجزای صورت موضوع نقاشی رنگ می‌گیرد.

این هنرمند تاکنون آثارش را به قیمت ۲۵ هزار دلار به فروش رسانده است.

مدیر یک گالری هنری در "لاگوس" آثار "آکجوپوتور" را در فضای مجازی دید و نمایشگاهی از آثارش در سال ۲۰۱۷ ترتیب داد.

مدیر این گالری می‌گوید: "شما نمی‌توانید فرد دیگری را پیدا کنید که آثار هنری مشابهی داشته باشد. اینکه فردی بتواند با استفاده مواد دور ریختنی و باطله چیز جدید خلق کند حیرت‌آور است."

 

اثر هنری آکپوجوتور پرتره نقاشی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین