کد خبر: 53356 A

چه در زمینه خط، چه نقاشی خط و چه حتی پزشکی بسیار فعال و اهل مطالعه دیده ام که همواره یک روند کاملا پبش رونده و رو به تعالی را طی کرده اند.

ایران آرت: نمایشگاه "عشق و تنها عشق" ابراهیم الفت در حالی دیشب در گالری سرزمین هنر به پایان رسید که با وجود کرونا، شاهد استقبال خوبی از سوی دوستداران هنر بود.

همه کارهای این نمایشگاه سفید رو سفید بودند و با تابیدن نور به آنها هویت رنگین آنها هویدا می شد، بوم های لایت باکس شده هیچ یک ابعاد متعارف و مدرنیستی نداشتند و برخی از آنها مانند چاه عشق، مکعب عشق و یا آونگ عشق که هنرمند از مخاطبان می خواست آن را تکان دهند، پای به هنر مفهومی و کانسپچوال آرت می گذاشتند.

ابراهیم الفت

در میان انبوه دیدار کنندگان که با رعایت قوانین بهداشتی از این مجموعه دیدن کردند چهره های نام آشنای متعددی هم دیده می شدند: علیرضا سمیع آذر، علی شیرازی، بهنوش بختیاری، امیر احمد فلسفی، الهه خاتمی، جاوید رمضانی و ...

برخی از این دیدار کنندگان، از جمله علی شیرازی و جاوید رمضانی، نظرات خود را درباره ارائه نقاشی خط روی لایت باکس ها و چند اثری که پای به هنر مفهومی گذاشته بودند، بیان کرده اند؛

ابراهیم الفت

علی شیرازی ،هنرمند خط و نقاشی خط درباره ابراهیم الفت گفت:" من بیش از ۲۰ سال است آقای دکتر الفت را می شناسم، ایشان را چه در زمینه خط، چه نقاشی خط و چه حتی پزشکی بسیار فعال و اهل مطالعه دیده ام که همواره یک روند کاملا پبش رونده و رو به تعالی را طی کرده اند."

این هنرمند صاحب سبک افزود:" آثار دکتر الفت را به روز می بینم و این آثار اخیر لایت باکس را که حدود یک دهه است روی آن تمرکز دارند نقطه عطفی در روند کار ایشان می دانم."

نمایشگاه عشق ابراهیم الفت

جاوید رمضانی، کارشناس و منتقد هنر نیز پس از تماشای این آثار گفت:" آقای دکتر ابراهیم الفت را یک حکیم دیدم، حکیم را در سنت ایرانی به دانایانی نسبت می دهند که در علوم مختلف دستی دارند، درک والایی از زیبایی دارند و به معرفت ذات پدیده ها و کشف نسبت به مقام احدیت تمرکز دارند."

او افزود:" دکتر الفت جوان اند اما در کار خوشنویسی قدمت دارند و عمری ست به آموزش در این عرصه همت دارند."

رمضانی درباره نکته مهم این نمایشگاه گفت:" مجموعه آثار عشق و تنها عشق، بازگشت یک خوشنویس از حوزه فاین آرت و هنر زیبایی شناسی به هنر کاربردی در فضا و معماری است. این تحول امر مهمی است زیرا ما به وجود چنین آثاری نیاز داریم تا با بازخوانی هنر گذشته آنها را در فضاهای عمومی بازنمایی کنند؛چنین آثاری می تواند فضای اجتماعی ما را با عطر هنر ایرانی زیباتر و غنی تر کنند.

ابراهیم الفت

الفت که پزشک مو و پوست است پس از ۹ سال وقفه ۲۲مین نمایشگاه انفرادی خود را برپا کرد؛ آثاری از او در موزه برایتن لندن و موزه خط مالزی نگهداری می شود و در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ فروش آثارش در حراجی های ساتبیز لندن ۵۷۵۰ پوند، دبی ۱۴۵۰۰ دلار و کریستیز پاریس ۸۰۰۰ یورو در کنار نوآوری های خلاقانه در این عرصه، او را صاحب جایگاه تثبیت شده کرد.    

 

علی شیرازی نقاشی خط جاوید رمضانی ابراهیم الفت گالری سرزمین هنر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین