کد خبر: 53832 A

مسوولان گالری "ساعتچی" در لندن نمایشگاه بزرگی از آثار "فیلیپ کولبرت" نقاش معاصر بریتانیایی برگزار کرده‌اند

ایران آرت: گالری "ساعتچی" در لندن با استفاده از ربات‌ها امکان بازدید از یک نمایشگاه بزرگ هنری را برای علاقه‌مندانی که در خانه‌هایشان حضور دارند فراهم کرده است.

به نقل از رویترز، مسوولان گالری "ساعتچی" در لندن نمایشگاه بزرگی از آثار "فیلیپ کولبرت" نقاش معاصر بریتانیایی برگزار کرده‌اند، اما نکته قابل توجه درباره این نمایشگاه آن است که علاوه بازدید حضوری، امکان بازدید غیرحضوری نیز به کمک ربات‌ها برای علاقه‌مندان فراهم شده است.

ایسنا نوشت این نمایشگاه تابلوهای نقاشی را به تصویر می‌کشد که در اغلب آن‌ها خرچنگی به چشم می‌خورد که به عنوان موضوع اصلی آثار "کولبرت" شناخته می‌شود.

در این نمایشگاه ربات‌های کنترل از راه دور که دوربین‌هایی بر روی آن‌ها نصب شده‌اند فقط مختص بازدیدکنندگانی هستند که به صورت فیزیکی در محل نمایشگاه حاضر نشده‌اند.

به این ترتیب علاقه‌مندانی که در خانه‌هایشان حضور دارند می‌توانند با رزرو یک ربات از قسمت‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کنند.

به گفته مسوولان این گالری ایده برگزاری چنین نمایشگاهی در دوران قرنطینه شکل گرفته است.

"سایمون دپوری" که یک مسوول حراج است از جمله افرادی بود که با کمک یکی از همین ربات‌ها از خانه‌اش واقع در "موناکو" در این نمایشگاه شرکت کرد.

"دپوری" در گفت و گو با رویترز بیان کرد: "این یک روش فوق‌العاده برای شرکت در یک حراجی یا نمایشگاه است. با این روش می‌توانید یک از اثر هنری را از فاصله بسیار نزدیک و یا دور مشاهده کنید. بنابراین این یک روش عالی برای بازدید از آثار هنری است."

 

گالری نمایشگاه هنری فیلیپ کولبرت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین